Rukometašice Podravka Vegete su jučer u kasnim večernjim satima doputovale u rumunjsku Craiovu gdje ih 18. siječnja, u petak s početkom u 18.30 sati očekuje utakmica 3.kola EHF Kupa protiv istoimenog kluba. 

Prošlogodišnje osvajačice EHF Kupa, prema procjenama su uoči početka ovog natjecanja zajedno s danskom ekipom Nykobing Falster bile favoriti no grupa se počela komplicirati, a kvaliteta ekipa je pokazala da nikome u ovoj grupi neće biti lako i da su sve ekipe konkurentne jedna drugoj. Podsjetimo, rumunjska je ekipa gostovala u Koprivnici početkom rujna pa je njihova igra već dobro poznata treneru Zlatku Saračeviću, a i djevojkama koje se za ovu utakmicu posebno pripremaju. Ne samo zato što će se igrati u Rumunjskoj koja je poznata po atmosferi nego i zato što to nije ista ekipa kojoj su rukometašice Podravka Vegete uskratile priliku za prolazak u grupnu fazu EHF Lige prvaka. Kvaliteta ove ekipe ne može se osporiti. Otvorile su ovo natjecanje dobro i pobijedile Nikobing 18:12, ali njihov dobar start odlučila je zaustaviti Bera Bera, koja je našla put do gola rumunjske ekipe i upisala prve bodove u ovom natjecanja uz uvjerljivu pobjedu 32:21.

Foto: Ivan Brkić

Izabranice Bogdana Burcea su već na početku sezone krenule ambiciozno iako sastav nije u istoj snazi kao prošle godine kada su osvojile EHF Kup. Ekipa se gradi uz domaće snage i nešto stranih igračica. Od značajnijih igračica otišle su Bobana Klikovac, Andreea Pricopi, Valentina Ardean Eliseu i dvije golmanice, Cristina Lung i Julija Dumanska, ali je Craiova osigurala i kvalitetne zamjene. Najprije vrijedi spomenuti iskusnu vratarku Florentinu Stanciu koja je bila dio uspješnog sastava za naslov prvakinja Europe 1999. godine., uz nju je na rumunjskim vratima još jedno novo lice, Ekaterina Džukeva koja je stigla iz Mađarske. Snage na crti su Timeu Tatar i bivša igračica RK Podravka Vegete Andrea Šerić obje povremene reprezentativke. Lijevo krilo koje glasi za jedno od najboljih pojačanja je reprezentativka koja je u Craiovu stigla iz SCM Ramnicu Valcea, Ana-Maria Tanasie dok je nova snaga na desnom beku Makedonka Elena Gjeorgijevska.

Veliko ime Craiove je i Florina Cristina Zamfir koja je u protekloj sezoni uz 69 pogodaka u EHF Kupu bila jaka napadačka snaga, a sada se oporavlja od operacije ramena pa za ekipu neće nastupati do travnja. Uz ekipu i dalje čvrsto stoji Jelena Trifunović, nekadašnja igračica Podravka Vegete koja je u prošloj sezoni bila proglašena najboljom obrambenom igračicom rumunjske lige.

Što se promijenilo?

U međuvremenu Craiova je pojačala svoje redove s dvije Brazilke. Na desnom vanjskom pojačanje je Cavaleiro Fachinello Deonise, a na desnom krilu Mariana Costa. Vrijedi istaknuti Fachinello zbog njezinog iskustva u velikim klubovima poput Hypa i Bukurešta no veliko je pitanje može li se više pričati o organizaciji igre koju smo imali prilike gledati pod palicom Cristine Zamfir. Sve će biti jasnije već u prvim minutama sutrašnje utakmice koja je na rasporedu u 18.3o sati, a u kojoj će rukometašice Podravka Vegete pokušati izboriti nova dva boda u skupini D. Izravan prijenos utakmice bit će na 2. programu HRT-a.