Gdje je lopta? Podravka - Sesvete: Kranjec, Horvat, Franković, TatariOd četvrtka do subote odigrane su utakmice 1. kola 1. HRL za žene. Postignuti su ovi rezultati: Zamet – Sinj 27:24, Dalmatinka – TVIN Trgocentar 34:21, Zelina – Orijent Presoflex 38:23, Arena – Lokomotiva 22:30, Podravka Vegeta – Sesvete Agroproteinka 43:25, Umag – Trešnjevka 27:25. Po dva boda imaju 1. Podravka Vegeta, 2. Zelina, 3. Dalmatinka, 4. Lokomotiva, 5. Zamet i 6. Umag, a bez bodova slijede 7. Koka, 8. Samobor, 9. Trešnjevka, 10. Sinj, 11. Arena, 12. TVIN Trgocentar, 13. Orijent Presoflex i 14. Sesvete Agroproteinka.

Zamolili smo za komentar 1. kola trenera Podravke Vegete Nevena Hrupca.

– Za rezultate naše Prve lige mogu konstatirati da su uglavnom očekivani! Možda je iznenađenje pobijeda Umaga nad prošle godine vrlo dobrom Trešnjevkom. Dalmatinka se pokazala kao negostoljubiv domaćin što se tiče bodova, Lokomotiva je bila sigurna u Puli, veseli me dobra igra Zeline i ukupno 13 golova Peti i Vukojević, a Zamet je pobijedio nove prvoligašice Sinj s dva razlike, što naznačuje da će biti puno neizvjesnih utakmica ove sezone. Na kraju: ipak je to tek prvo kolo, pa su bilo kakve prognoze neprimjerene!

Parovi 2. kola 17. rujna: Samobor – TVIN Trgocentar, Orijent Presoflex – Dalmatinka, Lokomotiva – Zelina, Sinj – Arena, Sesvete Agroproteinka – Zamet, Trešnjevka – Podravka Vegeta (petak, 16. rujna u 16 sati), Koka – Umag.

Rezultate i tablicu možete pratiti na našpoj internetskoj stranici pod NATJECANJA, 1. LIGA, ili na www.hrs.hr