Zbog zamjene domaćinstva u 4. kolu 2.HRL Sjever igračice Podravke Linosu u subotu gostovale u Garešnici gdje su na tablicu upisale 1 bod i neriješen rezultat 29:29 (17:13). O utakmici nas je izvijestila trenerica Snježana Petika.

Iako smo dobrim dijelom utakmice kontrolirali rezultat i imali znatnu prednost. Krajem utakmice domaće igračice zaigrale su čvršće i odlučnije u obrani kao i agilnije u napadu na što moje igračice nisu bile spremne adekvatno odgovoriti, jer su vjerojatno smatrale da je utakmica završena zbog naše prednosti. No nerezonski šutevi, promašene stopostotne šanse rezultirale su nesigurnosšću u našim redovima, pa kada su se k tome pridružile i tehničke greške, igranje zadnjih desetak minuta konstantno s igračicom manje, ne vraćanje u obranu kao i statička igra i totalna bezglavost u obrani za rezultat su imale gubitak boda. Uglavnom igra koju je naprosto bilo nemoguće zaustaviti u samo dvije minute odmora koliko iznose time-outi. U Garešnici nam je trebalo najmanje šest. Za svaku igračicu po jedan. Nažalost zbog ozljede na treningu nije nastupala Klara Petričević s kojom bi vjerojatno to bila neka druga priča. Na golu sigurna Gabriela Vrabec, a do sredine drugog poluvremena jako dobro su igrale Domijan, Firšt i Jandrašić, no nažalost malo su pogoršale dojam svojim dijelom ˝bisera˝ u odlučujućim trenucima uz naravno pomoć još ponekih igračica koje bi u ovom sastavu trebale biti nositeljice igre i rezultata – priopćila nam je trenerica Snježana Petika.

PODRAVKA LINO – GAREŠNICA 29 : 29 (17:13)

GAREŠNICA – SŠ ˝August Šenoa˝. Gledatelja: 100. Suci: Denis Erceg i Dario Heršak (oba iz Bjelovara) Nadzornik: Željko Živec (Sesvete).

GAREŠNICA: A. Malekinuš; Oršić 1, Šukman 2, M.Malekinuš, Rimac 2, Šalamon 3, V. Santo 4, Uđbinec 4( 3), T. Santo, Vrabec 2, Šuler 3, P.Santo 5(3), Sikaček 2, Grčević 1.

Trener: Neven Santo

PODRAVKA LINO: Jurić, Vrabec; Jurenec, Vuljak, Sikavica 1, Brkić , Jandrašić 5, Perika, Vrabelj, Josipović 6, Domijan 7, Firšt 7(2), Beljak, Strahija 3, Kolar, Uremović.

Trenerica: Snježana Petika

SEDMERCI: Podravka Lino 2(2), Garešnica 6(6).

ISKLJUČENJA: Podravka 16 min. (Jurenec, Josipović, Firšt, Strahija, Kolar, Jandrašić 3×2 min. diskvalifikacija), Garešnica 8 min. (Šalamon, Uđbinac, Šuler, Sikaček)

Podravka 2 Lino mala fotografija copy