Polako dolazimo do vrhunca natjecanja mlađih selekcija ovoga ljeta, a uz mlađe juniore koji će igrati Svjetsko prvenstvo pred domaćom publikom, gotovo u istom terminu u Crnoj Gori će u dresu hrvatske reprezentacije nastupati naša ženska kadetska reprezentacija na Europskom prvenstvu. Stoga je izbornik hrvatske ženske kadetske selekcije, Vedran Krkač, objavio popis igračica za završnu fazu priprema.
Na popisu je 20 igračica uz 10 igračica koje su na listi pričuva i mogu biti pozvane ukoliko bude potrebno. Reprezentacija će se okupiti u srijedu, 26. srpnja u 8:00 sati u Zagrebu te će završne pripreme provesti u Prelogu gdje će 27. i 28. srpnja odigrati dvije pripremne utakmice s Lokomotivom Zagreb. Nakon toga, reprezentacija putuje u Metković, 31. srpnja, da bi 2. kolovoza iz Metkovića krenule prema Crnoj Gori. Na popisu su i naše tri djevojke na koje smo iznimno ponosni, a koje su odradile i sve dosadašnje faze priprema Katja Vuković, Tara Đelekovčan i Gabriela Domović.