Veselje na kraju // Foto Ivo Čičin-MašanskerJoš jednom o načinu na koji je Podravka Vegeta osvojila prvenstvo i o pravilima HRS-a, koja, čitamo danas, nije znala ni Lokomotiva, pa je čuvala sedam razlike, što joj nije bilo dovoljno. Zašto?

– Prvo je pravilo da se gledaju međusobni susreti. Ako je jedan klub dao više golova, taj je pobjednik. Kad je jednak broj datih golova, kao sada, budući da je i tu i u Koprivnici bilo sedam razlike, a gol razlika ispada jednaka, onda se uzima treća točka, gleda se tko ima bolju gol-razliku kroz 26 kola. A to je u ovom slučaju Podravka – pojasnio je Sportskim novostima voditelj ureda za natjecanje HRS-a Bojan Filipović.

Dakle, nije vrijedilo pravilo iz europskih natjecanja prema kojima prednost ima ekipa koja je, u slučaju istog broja bodova i iste razlike u međusobnim susretima, dala više golova u gostima. A to, očito, ekipe nisu znale. Niti klubovi, ni novinari. Ako je netko znao – trebao je reći.