Budućnost - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta bez sedam igračica prve ekipe (viroze) izgubila je susret 1. kola 12. memorijalnog turnira Vinko Kandija u Ljubljani. Prvakinje Europe, podgorička Budućnost, svladala je Koprivničanke s 32:15 (18:5).

Podravka Vegeta nastupila je bez ozlijeđenih Krsnik i Papac i naglo zahvaćenih virozom Milenković, Vidak, Nikšić, Mrđen i Dragišić. Budućnost je bila bez Bulatović i Lazović, a oporavljenica Mehmedović sjedila je na klupi, no još nije mogla igrati.

Budućnost - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerI prije početka znalo se da će to biti igra mačke i miša, ali Podravka nije mogla otkazati turnir i tako domaćina dovesti u nevolju. Zbog toga su prvu ekipu popunile tri igračice Podravke Lino (Petika, Horvat, Pavlović), koji u subotu igra utakmicu s drugim sastavom Krim Mercatora.

Ipak, treba reći da je trener Podravke Vegete Goran Mrđen u 1. poluvremenu opravdano bio jako ljut na vlastite igračice, jer su igrale bez ideje i s puno promašaja. Ne opravdava što je na drugoj strani bila obrana europskih prvakinja. Da se može i nešto više pokazalo je drugo poluvrijeme.

Od trenutne situacija pobjeći se ne može i Koprivničanke u subotu čekaju dva teška ispita: u 12 sati bečki Hypo, a u 17,30 domaćin Krim Mercator.

Budućnost - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 1. KOLA 12. MEMORIJALA VINKO KANDIJA U LJUBLJANI

BUDUĆNOST – PODRAVKA VEGETA 32:15 (18:5)

LJUBLJANA – Sportska dvorana Krim na Galjevici. Gledatelja: 100. Suci: Uroš Nahtigal (Ljubljana) i Dušan Deržek (Ajdovščina). Delegat: Anja Frešer (Ljubljana).

BUDUĆNOST: Nenezić (7+-), Žderić (9+0); Petrović 4(1), Ujkić 3, Pavićević 7, Neagu 4(3), Jauković 3(1), Čavlović, Ramusović 2, Cvijić 3, Mehmedović, Achruk 5(1), Raičević 1. TRENER: Dragan Adžić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (2+0), Kapitanović (4+0); Dežić 1(1), Karlovčan, S. Šenvald 2, Milošević 5, Džono 4, Nemaškalo, Horvat, Petika 1, Franković 2(1), Pavlović. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Budućnost 6(6), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: Budućnost 12 minute (Achruk 2+2, Cvijić, Ujkić, Ramusović, Čavlović), Podravka Vegeta 8 minute (Pavlović, Karlovčan, Šenvald, Franković).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivona Pavićević (Budućnost).