Podravka u Michalovcima // Foto Ivo Čičin-MašanskerOdigrana je i druga utakmica 2. kola turnira u Michalovcima. Baîa Mare je na jedvite jade svladao DVSC Debrecen s 27:28 (15:17) i tako prije posljednjeg kola zauzeo vodeću poziciju sa četiri boda. Iuventa i Podravka Vegeta imaju po dva, Debrecen je bez bodova.

Stanje na tablici je slijedeće:

1. Baîa Mare 4 (+3), 2. Iuventa 2 (+5), 3. Podravka Vegeta 2 (-2), 4. DVSC Debrecen 0 (-5)

Parovi zadnjeg kola u nedjelju 9. kolovoza:

10,00 Iuventa Michalovce – DVSC Debrecen

12,00 HCM Maîa Mare – Podravka Vegeta

13,30 svečanost zatvarnja turnira

Računica koja bi najviše odgovarala Koprivničankama jest da pobijedi Rumunjke, a Debrecen da pobijedi domaćine. Tada bi Podravka Vegeta bils prva.

No, čuda se rijetko događaju. Baîa Mare stvarno na teren izvodi 19 igračica, može mijenjati i nabijati tempo koliko hoće, a prednost domaćinu nad Debrecenom može se dati zbog domaćeg terena i blagonaklonosti arbitara. Podravka Vegeta ima zadatak uigravanja. To je opći plan, a pojedinačno to moraju ozbiljno shvatiti sve igračice, jer mnoge od njih nisu igrale takvim tempom i u ekipi kao što je Podravka Vegeta.

Zbog tog dresa grize se do ”posljednjeg daha”.

A onda stižu rezultati.