Podravka-vs-Debrecen- // Foto Ivo Čičin-MašanskerU 1. kolu 22. memorijalnog turnira Tomáš Jakubčo u Michalovcima u Slovačkoj, Podravka Vegeta danas, u subotu prije podne, pobijedila je mađarski DVSC Debrecen s 28:23 (14:13). Dan ranije rumunjski doprvak Baîa Mare pobijedio je domaćinke, slovačke prvakinje, Iuventu Michalovce 31:30. Poslije podne od 16,30 sati igraju Iuventa Michalovce i Podravka Vegeta i kasnije Baîa Mare s Debrecenom.

Podravka-vs-Debrecen // Foto Ivo Čičin-MašanskerNevjerojatno je koliko se poboljšala igra nove i nekompletne Podravke Vegete u samo tjedan dana. Iako s oscilacijama, Podravka Vegeta je sa svojom topnički raspoloženom vanjskom linijom ostavljala Debrecen bez izgleda. U 10. minuti Koprivničanke su vodile 7:3 sa četiri gola Vidak i tri Dežić. Došlo je potom do pada (koncentracija, pogrešno dodavanje, promašaji) i u 20. minuti bilo je 9:8, s tim da je Vidak zabila već šest golova, Nemaškalo dodala još jedan.

Ivana-Dežić-vs-Debrecen // Foto Ivo Čičin-MašanskerDo kraja poluvremena Debrecen je bio blizu, ali uvijek je neka Podravkina igračica svojim golovima pravila razliku. Za rezultat poluvremena od 14:13 golove su dodale: Milošević i Franković po 2 i Dragišić jedan. Slovački suci imali su oštar kriterij; u 15 minuta 1. poluvremena 4 isključenja, ukupno na utakmici osam isključenja za Podravku Vegetu i sedam za Debrecen.

Ivana-Dragišić-vs-Debrecen // Foto Ivo Čičin-MašanskerNakon početnih 14:14 u 2. poluvremenu krenulo je: Vidak, Krsnik, Vidak, Dežić, Nemaškalo i u 40. minuti šest je razlike – 20:14. Nakon toga mrežu Mađarica do 28 pogodaka punile su redom: Nemaškalo, Franković, Džono, Nikšić, Milošević, Krsnik, Nemaškalo i na kraju još jednom Franković.

Sve su se igračice zalagale, nekima još ispada lopta ili dodaju u prazno, ponekad obrana ”zaspi”, ali sve u svemu dojam je bio dobar, raspoloženje nakon utakmice na visini, uprkos očajno visokoj vanjskoj temperaturi. Dvorana, restoran, autobus i hotel su spas.

Himna // Foto Ivo Čičin-Mašansker

Ovo, naravno, nisu optimalne Podravkine mogućnosti. Ipak je sve to u početku. No, nakon turnira u Budimpešti, koprivnička publika mogla bi vidjeti sasvim solidnu sliku nove Podravke Vegete.

UTAKMICA 1. KOLA 22. MEMORIJALNOG TURNIRA TOMÁŠ JAKUBČO U MICHALOVCIMA U SLOVAČKOJ

DVSC DEBRECEN – PODRAVKA VEGETA 23:28 (13:14)

MICHALOVCE – Chemkostav arena. Gledatelja: 120. Suci: Milan Sivák i Zbislav Ot’apka (oba Slovačka).

DVSC DEBRECEN: Horváth-Pásztor (4+0). Vig (1+-), B. Kiss (5+1); Szilágy 5, Varsányi 3. O. Kiss, Despotović 3(1), Slakta 2, Kelemen 3, Garbuz 2, Palma 2, Sirián 1, Klikovac, Marincsák, Kudor 2. TRENER: József Varga.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (7+2), Milenković (-); Nikšić 1, Dežić 4, Šenvald, Krsnik 2, Milošević 4, Džono 1, Nemaškalo 4(1), Dragišić 1, Vidak 7(1), Franković 4. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: DVSC Debrecen 3(1), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: DVSC Debrecen 14 minuta (Kudor 2+2, Despotović, Slakta, Kelemen, Sirián i Klikovac po 2), Podravka Vegeta 16 minuta (Krsnik, Džono, Nemaškalo i Franković 2+2).

IGRAČICA UTAKMICE. Marijeta Vidak (Podravka Vegeta).