Podravka Vegeta - Sävehof // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta nije iskoristila priliku da se pobjedom oprosti od Vardarova turnira. U izjednačenoj igru švedske prvakinje Sävehof bolje su koristile slabosti u obrani Podravke Vegete te nespretnosti i neuigranosti u napad. Šveđanke su pobijedila s 22:18 (11:10). Igračicom utakmice golmanicu Bundsen postavile su same Podravkine igračice, jer je obranila niz slabašnih (pokušaja) udaraca na gol.

Podravka Vegeta - Sävehof // Foto Ivo Čičin-MašanskerKoprivničanke nikako da se kompletiraju.Osim Vidak, koja još ima problema s prstom desne ruke, na utakmici sa Sävehofom sjedila je na klupi i Krsnik, zbog posljedica nezgodnog pada na utakmici s Leipzigom (kuk). Tako se vanjska linija nikako nije mogla uskladiti, a neke su igračice naprosto razočarale. Kao plus bilježimo ulazak un igru mladih Mrđen i Karlovčan.

Podravka Vegeta - Sävehof // Foto Ivo Čičin-MašanskerSva ova pomalo srdđba je zbog toga što je Podravka Vegeta ovu utakmicu trebala pobijediti. Trebala, morala, kako god hoćete. No, barem stručni štab ima jasniju sliku, a osnovno je da treba još puno rada da se ekipa uigra. Četrdeset dana nije dovoljno.

Podravka Vegeta završila je na 6. mjestu, Sävehof je zauzeo peto.

Na turniru je zapažen slab odaziv gledatelja. Nešto više ih je na utakmicama kada igra domaći Vardar. Dvorana prima 5500 posjetitelja, a na utakmici Podravka Vegeta – Sävehof skupa sa službenim osobama jedva da ih je bilo nešto više od 40.

Podravka Vegeta - Sävehof // Foto Ivo Čičin-MašanskerNakon turnira u Skoplju i povratka u srijedu prije podne, nakon dana odmora (četvrtak) Podravka Vegeta u petak i subotu sudjeluje na Memorijalnom turniru Vinko Kandija u Ljubljani u organizaciji Krim Mercatora. U petak će odmjeriti snage s europskim prvakinjama, rukometašicama Budućnosti, u subotu u podne igraju s Hypom Nö iz Beča, a poslije podne s domaćinom Krim Mercatorom. Vikend iza toga počinje prvenstvo, a u Koprivnici gostuje jedan od aspiratora na sam vrh Sesvete Agroproteinka.

Tehnički podaci turnira

Utakmice za plasman

Za 1/2. mjesto Vardar – Rostov-Don

Za 3/4. mjesto Budućnost – Leipzig

Za 5/6. mjesto Sävehof – Podravka Vegeta 18:22 (10:11)

KONAČNI POREDAK

1. Vardar 

2. Rostov-Don 

3. Budućnost 

4. Leipzig 

5. Sävehof

6. Podravka Vegeta

NAJBOLJA IGRAČICA: Ekaterina Ilina (Rostov-Don)

NAJBOLJA GOLMANICA: Amandine Leynaud (Vardar)

NAJEFIKASNIJE IGRAČICE: Saskia Lang (Leipzig) i Đurđina Jauković (Budućnost)

Prednatjecanje

1. kolo: A grupa Vardar -Leipzig 37:25 (17:10), B grupa Budućnost – Rostov-Don 22:26 (10:14). Slobodni Podravka Vegeta i Sävehof.
2. kolo: A grupa Podravka Vegeta – Vardar 19:25 (9:15), B grupa Sävehof – Budućnost 22:25(10:13). Slobodni Leipzig i Rostov-Don.
3. kolo: A grupa Leipzig – Podravka Vegeta 26:22 (15:11), B grupa Rostov-Don – Sävehof 25:20 (15:9). Slobodni su Budućnost i Vardar.

Poredak u grupama
A grupa: 1. Vardar 4, 2. Leipzig 2, 3. Podravka Vegeta 0.
B grupa: 1. Rostov-Don 4, 2. Budućnost 2, 3. Sävehof 0.

Podravka Vegeta - Sävehof // Foto Ivo Čičin-MašanskerTURNIR VARDAR 2015. UTAKMICA ZA 5/6. MJESTO

PODRAVKA VEGETA – SÄVEHOF 18:22 (10:11)

SKOPLJE – Dvorana Sportskog centra Jane Sandanski. Gledatelja: 40. Suci: Ismail Metalari i Nenad Nikolovski (oba Makedonija). Delegat: Aco Nikolovski (Makedonija).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (0+0), Kapitanović (8+0), Milenković (-); Nikšić 2, Dežić 2(1), Karlovčan, S. Šenvald, Krsnik, Milošević 4, Džono 2, Nemaškalo 2, Mrđen 1(1), Dragišić, Vidak, Franković 5. TRENER: Goran Mrđen.

SÄVEHOF: Bundsen (15+0), H. Eriksson; Olsson 1, Ekenman Fernis, Sand 2, Haggren 4, Tegstedt, Kronell, Enhorning 4, J. Eriksson 2, Lund Andreassen 5(2), Jensen 1, Pettersson 1, Mellegard 2, Eliasson. TRENER: Henrik Signell.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(2), Sävehof 2(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (Franković 2+2, Milošević, Nikšić), Sävehof 4 minute (Lund Andreassen, Enhorning).

IGRAČICA UTAKMICE: Johanna Bundsen (Sävehof).