Podravka Vegeta - Vardar, Damnjanović i Džono u klinuču // Foto Ivo Čičin-MašanskerU 2. kolu Vardarova turnira u Skoplju Podravka Vegeta – Vardar 19:25 (9:15). Igra nije bila atraktivna, ali je to bilo odmjeravanja snaga za Podravku Vegetu: da se vidi koliko se može s jačima. S manje straha i više pažnje može se.

Podravka Vegeta - Vardar, Franković postiže gol // Foto Ivo Čičin-MašasnkerPočetak je bio dosta miran. Na terenu i u golovima vladala je ravnoteža, nije bilo jurnjave, a trka je nastala tek poslije prvih grešaka Podravke Vegete u napadu i kontri Vardara. U prvih 10-ak minuta Vardar je imao i desetak pogođenih stativa. Domaće su otišle na pet razlike (5:10) i to Koprivničanke više nisu mogle stići, osobito zbog promašaja kontre (Nemaškalo) i nespretnosti i gubljenja lopte (Krsnik). Golmanice Kapitanović na jednoj i Suslina na drugoj strani obranile su podjednako, 5:4 za Kapitanović, ali Vardar, na čelu s Damnjanović, bolje je realizirao.

Podravka Vegeta - Vardar, Dragicu Džono nisu štedjeli, a suci nisu čuvali // Foto Ivo Čičin-MašanskerVardar nije nastavio u istom tempu, usprkos nekoliko brzih golova u početku 2. poluvremena. Podravka Vegeta oko 50. minute bila je na samo minus 4, ali Vardar je bio prejak, makar je trenerski par štedio Penezić, a u sastavu nije bilo ni Sokač.

Drugo poluvrijeme 10:10 – to dobro zvuči. Koprivničanke su izdržale do kraja, Vardar ih nije ”poplavio”, nije bilo očekivane bujice. Podravka Vegeta nakon poraza ipak je druga u grupi zbog bolje gol-razlike (-6) od Leipziga (-12).

U utakmici B grupe Sävehof – Budućnost 22:25 (10:13). Namučila se Budućnost, iako je od kraja 1. poluvremena bila u vodstvu. Ekipa europskih prvakinja tek će ući u formu, a nedostaje im i glavni strijelac Katarina Bulatović.

Napad Vardara // Foto Ivo Čičin-MašanskerTehnički podaci turnira:

1. kolo: A grupa Vardar -Leipzig 37:25 (17:10), B grupa Budućnost – Rostov-Don 22:26 (10:14). Slobodni Podravka Vegeta i Sävehof.
2. kolo: A grupa Podravka Vegeta – Vardar 19:25 (9:15), B grupa Sävehof – Budućnost 22:25(10:13). Slobodni Leipzig i Rostov-Don.

Poredak
A grupa: 1. Vardar 4, 2. Podravka Vegeta 0, 3. Leipzig 0.
B grupa: 1. Rostov-Don 2, 2. Budućnost 2, 3. Sävehof 0.

3. kolo u ponedjeljak 31. kolovoza: 18 sati B grupa Rostov-Don – Sävehof, 20 sati A grupa Leipzig – Podravka Vegeta. Slobodni su Budućnost i Vardar.

Predstavljanje // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 2. KOLA TURNIRA VARDAR 2015.

PODRAVKA VEGETA – VARDAR 19:25 (9:15)

SKOPLJE – Dvorana Sportskog centra Jane Sandanski. Gledatelja 450: Suci: Ismail Metalari i Nenad Nikolovski (oba Makedonija). Delegat: Aco N ikolovski (Makedonija).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-+0), Kapitanović (7+-), Milenković (1+0); Nikšić 2, Dežić 1, Karlovčan, S. Šenvald, Krsnik 2, Milošević 5(1), Džono 1, Nemaškalo 2, Mrđen, Dragišić 1, Vidak, Franković 5(1) TRENER: Goran Mrđen.

VARDAR: Petkovska (-), Leynaud (-), Suslina (9+-); Klikovac 2, Damnjanović 7(4), Lazović 1, Dembele 5, Althaus 1, Penezić, Chernoivanenko 2, Čović 2, Ikhneva 2, Khmyrova 1, Lekić, Grbić 2. TRENERI: Jan Pytlick i Indira Kastratović.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(2), Vardar 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Franković, Nemaškalo, Milošević) Vardar 4 minute (Klikovac, Dembele).

IGRAČICA UTAKMICE: Sanja Damnjanović (Vardar)