ILUSTRACIJATRENERI SURADNICI // Piše Snježana Petika

U nedjelju smo na gostovanju u Garešnici odigrali 4. krug 1. HKRL sjever i zabilježili još dvije uvjerljive pobjede protiv domaće ekipe Garešnice 15:28 i u drugoj utakmici u okršaju s Bjelovarom također slavili rezultatom 26:18.

Prvu utakmicu s Garešnicom nismo dobro započeli. Mnogo bačenih lopti u ”bunar” kao i zapucanih šansi, što u golmanicu, što u stativu, rezultiralo je vodstvom domaće ekipe od tri razlike na poluvremenu, dok nam je jednom dijelu obrane trebalo malo duže da riješi vrlo jednostavnu stvar. Ritam nam je malo poremetio i izlazak Ivone Mrđen s terena, zbog, nadam se, lakše ozljede koljena zadobivene na utakmici odigranoj dan ranije za 1. ekipu u Umagu. No, rezultatska neizvjesnost trajala je vrlo kratko. Drugo poluvrijeme bila je sasvim druga slika na terenu. U napadu nezaustavljiva Tena Petika uz Laru Pavlović i Teu Hmelinu (koju smo bili prisiljeni koristiti na lijevom krilu), kažnjavale su nemilosrdno svaku grešku domaćih igračica, koje su u nastavku uspjele postići samo četiri gola.

UTAKMICE 4. KRUGA 1. HKRL

GAREŠNICA – PODRAVKA 15:28 (11:8)

GAREŠNICA – OŠ Garešnica. Gledatelja: 50. Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba Garešnica). Nadzornik HRS-a: Ivica Golubić (Garešnica).

GAREŠNICA: Oršić 4, Sikaček 1, Uđbinac 4, Mihaljinac, Santo 3, Sekelj, Vagner 1, Vojtela 1, Greidl, Pokopac 1, Mihalić, Popović, Belak. TRENER: Jozo Sušilović.

PODRAVKA: Kosnica, Šafar, Borac; Popović 1, Franjkić 1, L. Šenvald , Franušić 1, Hmelina 5(1), T. Petika 9, Alvir 1, Papac 1, Pavlović 7, Mikulčić, Sikavica 1, Mrđen 1. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Garešnice 3(2), Podravka 2(1).

ISKLJUČENJA: Garešnica 2 minute (Sikaček), Podravka 4 minute (L. Šenvald, Hmelina).

Još jedno loše otvaranje utakmice imali smo s Bjelovarom. No kako je vrijeme prolazilo poboljšavala se naša igra i u obrani i u napadu. Ponovno odlične T. Petika, Pavlović i Hmelina, uz vrlo dobro dirigiranje napadom Nine Alvir kao i vrlo dobrim rolama pivotmenki L. Šenvald i pred kraj utakmice Popović. Osjetio se izostanak Korine Karlovčan na lijevom krilu, jer mlađe igračice nisu se baš najbolje snašle, što zbog straha, što zbog neiskustva, no Tea Hmelina je odlično ”pokrpala” tu poziciju i odigrala obje utakmice na vrlo visokom nivou.

PODRAVKA – BJELOVAR 26:18 (10:9)

GAREŠNICA – OŠ Garešnica. Gledatelja: 50. Suci: Goran Cupek i Neven Santo (oba Garešnica). Nadzornik HRS-a: Ivica Golubić (Garešnica).

PODRAVKA: Kosnica, Šafar, Borac; Popović 2, Franjkić, L. Šenvald 2, Franušić 1, Hmelina 4, T. Petika 9(2), Alvir 3, Papac, Pavlović 5, Mikulčić, Sikavica, Mrđen. TRENERICA: Snježana Petika.

BJELOVAR: Zrilić, Đuričić; Teklić 3, Krmpotić, Ivanda 4, Nesek, Ivančić, Starčević 1, Mrak 1, Hruby 1, Lovrić, Pokopac, Cindrić 8. TRENER: Dario Obran.

SEDMERCI: Podravka 4(2), Bjelovar 0.

ISKLJUČENJA: Podravka 2 minute (Papac), Bjelovar 2 minute (Mrak) .