Plakat za utakmicuDječji vrtić ”Fijolica” i Mala sportska škola Novigrad Podravski u subotu 14. svibnja organiziraju rukometnu utakmicu Podravka Vegeta – Lokomotiva. Utakmica je humanitarnog karaktera.

 

Naime, cilj organizacije je humanitarna akcija za dječake Ivana i Filipa Pajtaka iz Mičetinca, koji boluju od neizlječive bolesti fenilketonurije. Prehrana im je ograničena isključivo na unos proteina, pa je sav prihod s utakmice namijenjen njihovoj prehrani.

Utakmica se igra u Sportskoj školskoj dvorani u Novigradu Podravskom. Cijena ulaznice je simboličnih 10 kuna.

Rukometni klub Podravka uvijek je spreman za takve akcije, a svakako treba zahvaliti zagrebačkoj Lokomotivi, koja je svoju utakmicu zadnjeg prvenstvenog kola s Kokom odigrala ranije (pobijedila je 34:22), kako bi mogla sudjelovati u akciji. Podravka Vegeta je u zadnjem kolu slobodna, utakmicu s Izgradnjom Zaprešić dobiva bez borbe 10:0.

Tako će Podravka Vegeta, praktički, službeni naslov prvakinja dočekati u Novigradu Podravskom. Lokomotiva je već primila pehar i medalje za osvojeno 3. mjesto u prvenstvu.