Češka - Hrvatska // Foto IHFU drugoj utakmici razigravanja za plasman od 9. do 16. mjesta na SP juniorki, hrvatske mlade rukometašice nakon odličnog prvog poluvremena (16:9) udrugom dijelu povećale prednost i na kraju je, pokraj neuvjerljive Češke, rezultat bio uvjerljiv, 33:23.

Slijedi izvještaj HRS-a iz Dugog Sela.

Susret obranama otvaraju vratarke obje ekipe stoga prvi pogodak na utakmici stiže u četvrtoj minuti kada je sigurna Josipa Mamić za početno vodstvo Hrvatske. Hrvatska je prebacila u višu brzinu, nametnula svoj ritam te ubrzo otišla na +4 (6:2), a potom i na +8 (10:2). Čehinjama je trebalo punih 10 minuta da pronađu put do mreže kada Tereza Pokorna pogađa za 3:10. Do kraja susreta Hrvatice su malo usporile igru, ali su uspjele zadržati prednost te su na odmor otišle s +7 (16:9).

U drugi dio dvoboja dobre su ušle Čehinje koje su ubrzale tempo i uspjele stići na samo tri pogotka zaostatka (17:20, 19:22). Tada Hrvatska ponovno pojačava tempo i serijom 6-0 ostavljaju Čehinje na minus devet (19:28). Do kraja susreta izabranice Nevena Hrupeca zadržale su prednost te na kraju slavile 33:23.

IZJAVE IZBORNIKA NEVENA HRUPECA I KAPETANICE IVANE KAPITANOVIĆ

UTAKMICA SP JUNIORKI ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MJESTA

ČEŠKA – HRVATSKA 23:33 (9:16)

DUGO SELO – Spportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Bartosz Leszczynski i Marcin Piechota (oba Poljska). Delegati: Monika Hagen (Švedska) i Dawud Tawakoli (Iran) . Kontrolor IHF-a: Mario Garcia de la Torre (Meksiko).

ČEŠKA: Sibirova (-), Novakova (-), Kudlackova (15+1); Belohoubkova, Jerbakova 2(2), Dufkova 1, Selaisova, Vlkova 3, Slovakova 3, Frycakova, Krodovska 8(2), Jackova, Nygrynova 1, Pokorna 4, Kamenarova, Mala 1. IZBORNIK: Lubomir Krejčir.

HRVATSKA: Kapitanović (10+0), Bešen (5+1); Pa. Posavec, Halili, Blažević 6, Dežić 2(1), Bukvić 3(1), Debelić 5, Mamić 8(2), Mičijević 1, Maljak, Pavlović 6(2), Borković 1, L. Kalaus. IZBORNIK: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Češka 6(4), Hrvatska 7(6).

ISKLJUČENJA: Češka 8 minuta (Pokorna 2+2, Kordovska, Kamenarova), Hrvatska 8 minuta (Dežić, Mičijević, Maljak, Borković).

U PETAK U KOPRIVNICI POLUFINALE I UTAKMICE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MJESTA

A Svjetsko prvenstvo juniorki u rukometu 2014. bliži se kraju. Igra se još u petak u Koprivnici (polufinale i za plasman od 5. do 8. mjesta), u subotu u Dugom Selu (za plasman od 9. do 16. mjesta) i u nedjelju u Koprivnici (finale, za 3. mjesto i za plasman od 5. do 8. mjesta).