Ekipa Siofoka // Foto web stranica Siófoka KCNakon tjedan dana osnovnih priprema rukometašice Podravke Vegete odigrat će prvu prijateljsku utakmicu. U petak, 31. srpnja 2015. u goste dolazi mađarski prvoligaš Siófok KC Galerius Fürdő, iz vrha mađarskog rukometa.

Osim nekoliko reprezentatvki u Siófoku igraju i iskusne internacionalke, pivot Daniela Piedade (36), prije je nastupala u Hypu i Krimu, i vanjska igračica Nina Wörz (35), koja je nastupala za Oldenburg, Leipzig, Randers i Krim. Ekipa Siófoka u sezoni 2015/16. nastupat će u EHF kupu, a prošle sezone nastupala je u EHF Kupu pobjednica kupova i plasirala se među 16 u osminu finala, ispala od Hypa.

Utakmica se igra u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici, Ul. Željka Selingera 3a s početkom u 18,30 sati.

Ulaz je besplatan.

Ekipa Siófoka bit će zajedno s Podravkom Vegetom također sudionik turnira u Mađarskoj, u Budimpešti, što ga 15. i 16. kolovoza organizira FTC Rail Cargo Hungaria uz sudjelovanje i MKS Selgros Lublina iz Poljske.