Rukometašice Podravka Vegete danas su odigrale posljednji ogled u elitnom europskom natjecanju na gostujućem terenu i upisale poraz 42:24, poluvrijeme 24:11. Već u prvim minutama utakmice vidjelo se da se snage između ove dvije ekipe ne mogu staviti u istu rečenicu. Čak osam rukometašica ove ruske ekipe pozvano je u reprezentaciju čija su okosnica, a njihova je individualna i ekipna kvaliteta uistinu na visokoj razini. Danas su uz pokretljivu obranu, izrađene akcije i visoku realizaciju upisale visoku pobjedu i ostavile gorak okus našim curama za završetak ovog elitnog europskog natjecanja.

Ne treba žaliti zato jer su prolaskom u osminu finala Lige prvakinja odlukom EHF-a unatoč mogućem ispadanju već u prvoj fazi, dobile priliku boriti se s najboljima, što daje nova europska iskustva za igračice Podravka Vegete. Svoju su priliku danas dobile sve igračice iz zapisnika među kojima su i mlade članice ekipe koje i dalje upisuju manju minutažu u europskim utakmicama.

Domaća je ekipa imala odlično otvaranje i u prvih deset minuta u nizu od pet pogodaka Podravka Vegetu ostavljaju na četiri pogotka zaostatka. Zvao je trener Pranjić minutu odmora da uputi nekoliko mogućih rješenja curama. Zabile su potom Milosavljević, Turk pa Mugoša, ali svoju priliku koje im se nude kroz naše tehničke pogreške ne propušta iskusna domaća ekipa i na sredini drugog dijela imaju uvjerljivo vodstvo 10:4. U prvom dijelu u redovima domaćih igračica raspoložene su bile Managarova, Bobrovnikova, a brzim pogocima su do kraja poluvremena povećavale svoju prednost koja je do kraja otišla na 24:11 i naše su cure na odmor otišle s velikim zaostatkom.

I u drugom dijelu nismo imali prilike puno napraviti, agresivne u obrani i efikasne i gotovo nezaustavljive u napadu, ruske su igračice grabile prema velikoj pobjedi na domaćem terenu, pred svojom publikom koja je u Rusiji kako smo imali prilike vidjeti dopuštena. U drugom dijelu istaknula se Milosavljević koja je u prvih osam minuta dodala dva pogotka iz kontre i realizirala sedmerac no nije to bilo dovoljno da se naše cure suprotstave kvalitetetnoj ekipi koja puca na najviše mjesto, a to je osvajanje Lige prvakinja. Domaća je ekipa držala prednost od 14-15 pogodaka do samog kraja i u konačnici slavila svoj prolazak u četvrtinu finala europskog natjecanja rezultatom 42:24. Dodajmo kako je u redovima pobjedničke ekipe najefikasnija bila Krpež Slezak Katarina s 9 pogodaka i stopostotnim učinkom, a šest je dodala Tazhenova i po pet su upisale Managarova i Bobrovnikova.

Svoju minutažu danas su dobile Ećimović na golu, Mrđen, Jandrašić, Popović i već stalne Franušić i Buljan. Najučinkovitija u našim redovima bila je Milosavljević sa sedam pogodaka, a u sastavu nije bilo Lamprini Tsakalou koja zbog ozljede i dalje ne može nastupati.

”Žao mi je što nismo uspjeli ponoviti ni približno dobru utakmicu kao što smo imali u Koprivnici, prije tjedan dana. Danas smo imali jako puno tehničkih pogrešaka, nismo imali odgovora na njihovu čvrstu i duboku obranu. Nismo bili dovoljno pokretljivi i prilično smo loše reagirali u obrambenim zadacima, a protivnice su to iskusno kaznile. Danas su jasno pokazali zašto su bili na prvom mjestu svoje skupine u Ligi prvakinja i zašto su bili apsolutni favoriti protiv nas”, naglasio je trener Pranjić. 

”Bila je jako teška utakmica, dale smo sve od sebe, ali nije išlo. Imale smo jako puno tehničkih pogrešaka, kojih je bilo i u prvoj utakmici, a oni su to iskusno kaznili. Još jednom su pokazali zašto su jedan od favorita za osvajanje Lige prvaka. Sad se jedan dio cura priključuje svojim reprezentacijama i opet će biti radno s dosta treninga, ali veselim se tome jer je to prvo okupljanje nakon Europskog prvenstva. Nakon ovih mini-priprema u malo izmijenjenoj, reprezentativnoj okolini, vratit ćemo se svježe i okrenuti se ispunjenju zacrtanih klupskih izazova u ovoj sezoni”, rekla je Dejana Milosavljević.

Slijedi povratak u Koprivnicu, a dio igračica odlazi u svoje reprezentacije jer je na rasporedu reprezentativno okupljanje. Ostatak ekipe imat će obaveze sukladno rasporedu koji odredi trener Antonio Pranjić sa svojim stožerom.

”Sada slijedi pauza za one koje idu u svoje reprezentacije , a to vrijeme ćemo iskoristiti za individualan rad s curama koje ostaju u Koprivnici. Nakon toga u ponedjeljak slijedi okupljanje i nastavak priprema za odigravanje preostalih utakmica Prvenstva i Kupa koje želimo odigrati na visokoj razini uz naravno ispunjavanje cilja s početka sezone, a to su dvije titule”, rekao je trener Antonio Pranjić.

Foto: Screenshot

Jedna zanimljivost koju bismo voljeli istaknuti jest da je trener Per Johansson zamolio našu ekipu da mu poklone jednu majicu Saračeva banda, kao uspomenu na trenera koji je bio njegov prijatelj i kojeg je jako cijenio. Tu je majicu danas odlučio nositi i na konferenciji za medije koja je ponovno dobila emotivan karakter, a na kojoj su prisustvovali trener Antonio Pranjić i Dejana Milosavljević.

”Čestitam Rostovu na velikoj pobjedi i dobroj igri. Pokušale smo dati najviše od sebe, ali nismo uspjele pružiti otpor kao u posljednjoj utakmici. Mi se okrećemo našim utakmicama prvenstva i Kupa”, rekla je Dejana Milosavljević na konferenciji za medije koja se održala nakon utakmice. 

 

ROSTOV 42 (24)

PODRAVKA VEGETA  24(11)

ROSTOV: Gabisova, Kalinjina; Managarova 5 , Sen 4, Vjakireva 3 , Lagerquist 1 , Tkacheva, Bobrovnikova 5 , Makeeva 4, Smirnova, Kalinina, Krpež-Slezak 9, Sobkalo, Tazenova 6, Zaadi 2 , Kuznjecova 3, Boršenko.

TRENER: Per Johansson.

PODRAVKA VEGETA: Ećimović, Dumanska; Zadravec 1 , Turk 2, Beganović 2 , Karlovčan, Popović 1, Jandrašić 2, Džono , Milosavljević 7, Mrđen 1, Mugoša 2, Franušić 3, Buljan 1, Carlos 2.

TRENER: Antonio Pranjić.

SEDMERCI:Rostov (7/7), Podravka Vegeta (6/8)

ISKLJUČENJA: 8 min Rostov Don (Makeeva, Sen, Borschenko 2+2) /10 min Podravka Vegeta (Franušić, Milosavljević, Popović, Jandrašić, Buljan)

Foto: Arhiva/Ivan Brkić

Foto galerija:Rostov Don