Podravka Vegeta - Umag // Foto Ivo Čičin-MašanskerVjerni pratitelji ženskog rukometa došli su usprkos lošem vremenu pogledati Petikinu Podravku Vegetu. Ozračje u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici bilo je veselije nego inače, jer ga je upotpunilo 60-ak djevojčica, malih rukometašica 2004. godišta, iz Splita, Opatije, Sesveta i Koprivnice, koje danas i sutra, u nedjelju, igraju turnir. Podravka Vegeta sigurno je pobijedila s 27:18 (15:8).

Podravka Vegeta - Umag // Foto Ivo Čičin-MašanskerKad kažemo sigurno, onda mislimo da ni u jednom trrenurku, pa i prije utakmice, nitko nije posumnjao u nadmoć domaćih. No, nije to bila jedosmjerna ulica, jer je Umag odigrao koliko su mu snage dopuštale, a najveći doprinos njihovu učinku dale su Ana Jajčević s osam i Nataša Miočinović sa četiri gola. Nije zanemarivo ni sedam obrana Iris Pratljačić.

Podravka Vegeta - Umag // Foto Ivo Čičin-MašanskerU prvom dijelu utamkmice dominirala je i bitno utjecala na rezultat Podravkina vratarka Antonia Jukić s 12 obrana. Možda je malo prevelika propusnost bila ne lijevoj strani obrane, gdje je vrlo vješto prolazila Miočinović.

U 2. poluvremenu Vidak je počela raditi ono što se od nje očekuje: pucati! I njen ukupni rezultat stoga je postao dobar, čak vrlo dobar: šest golova.

Podravka Vegeta - Umag // Foto Ivo Čičin-MašanskerDržeći se dosadašnjeg običaja trenerica Snježana Petika opet je dala minutažu svim djevojkama, jer jasno je da bez igre mlađe neće napredovati. Možda je zbog toga malo patio rezultat, ali ne mora se svakoga dana i sve suparnike pobjeđivati s 20 razlike da bi se dokazalo da je koprivnička ekipa bolja.

U 2. poluvremenu branila je oporavljenica Ivana Kapitanović (četiri lopte), a Dežić nije ulazila u igru, jer ozljeda još nije zaliječena, Popović nije ni bilo u zapisniku, jer se i ona priključila ozlijeđenima, a Dora Krsnik u srijedu ide na operaciju.

U idućem kolu iduće subote u Koprivnicu dolazi novi prvoligaš Ivanić.

Podravka Vegeta - Umag // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 1. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – UMAG 27:18 (15:8)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 180. Suci: Hrvoje Čambala (Križ) i Marin Šimić (Sesvete). Nadzornik HRS-a: Goran Stojanović (Osijek).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (12+-), Kapitanović (4+0), Ećimović (-); Turk 1, Dežić, Karlovčan 2, Toth 3, Džono 1, Nemaškalo 3(1), Mrđen 3, Franušić 2, Vidak 6, Pavlović, T. Petika 3(3) Debelić 3. TRENERICA: Snježana Petika.

UMAG: I. Pratljačić (7+0), Blašković (-); Selar, S. Imamović 1, Matković, Miočinović 4, Jajčević 8(2), M. Pratljačić, Te. Bunić 1, Kovač, A. Imamović 1, Ti. Bunić, Popović, Žuliček 3. TRENER: Vojislav Vulić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(4), Umag 2(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 minuta (Karlovčan, Toth, Džono, Mrđen, Deabelić), Umag 6 minuta (Žuliček 2+2, Tea Bunić).

IGRAČICA UTAKMICE: Antonia Jukić (Podravka Vegeta).

Rezultati 1. kola: Podravka Vegeta – Umag 27:18, Trešnjevka – Petason Vranjic 31:24, Zamet – Bjelovar 26:26, Zrinski – Pitomača 30:29, Ivanić – Split 19:25, Dugo Selo 55 – Koka, Lokomotiva Zagreb – Sesvete Agroproteinka.