Vardar - Podravka // Foto Denis Dukovski Sportmedia.mkPodravka Vegeta izgubila je utakmicu 4. kola B grupe Lige prvakinja. U nedjelju navečer puno bolji bio je Vardar kao domaćin u Skoplju. Odigrao je najbolju utakmicu ove sezone u Ligi prvakinja, s najboljom obranom dosad. Vardar – Podravka Vegeta 35:25 (15:10).

Početak je dao naslutiti nešto nalik na scenarij iz Koprivnice, ali su tri promašena sedmerca (Suslina opet obranila) Tatari, Elez i Trifunović smanjili izglede za, barem, vodstvo u prvom dijelu. Od 6:6 u 15. minuti, Podravka Vegeta počela je gubiti snagu. Korivnika utakmica osjetila se tek u tragovima. Tatari, Elez, Džono, totalno su bile iscrpljene, Vardar dosad nije odigrao tako čvrstu fajtersku obranu, objasnila je Andrea Penezić. Tuklo se na obje strane, ali Vardar je bio i u tome čvršći, a trenerica Kastratović mijenjala je igračice koliko je htjela, kadar je kvalitetan i širok.

Vardar - Podravka // Foto Denis Dukovski Sportmedia.mkUz sve nevolje Podravki su zatajila i krila, a umor u nogama pridonio je promašaju kontri i zicera. Tako se Vardar odvojio pred kraj poluvremena na 15:10, a to je već viđeno na ranijim utakmicama i u Ligi prvakinja i u prvenstvu.

Da ovakav program Liga prvakinja vikendom, hrvatsko prvenstvo srijedom, uništava rezultate na oba fronta, shvatili su u stručnom stožeru Podravke Vegete i do utakmice sa Zelinom u srijedu neće biti treninga, samo relaksacija i opuštanje, inače će do nedjelje s Thüringerom igračice hodati, a ne trčati.

Vardar - Podravka // Foto Denis Dukovski Sportmedia.mkDrugo poluvrijeme bilo je Vardarovo i tako je i završilo. Deset razlike (35:25) je puno, ali Vardar je definitivno pokazao da je ozbiljan kandidat za Final 4. U drugoj utakmici B gupe Budućnost je u Podgorici lako svladala Thüringer s 23:14.

Još nešto o ambijentu. Vardarova dvorana je prekrasna. Uvod u utakmicu s laserskim animacijama, reflektorima, kao na NBA utakmicama. Glasna potpora gledališta malo je uzdrmala Podravkinu ekipu, barem one cure koje nisu naučene igrati u takvom ambijentu.

Na kraju, Mrđen je održao obećanje. Mijenjao je oba krila (a i morao je) pa je desno igrala Ivana Dragišić, lijevo Antonia Oremović (zabila je dva gola), a Vidak je ostala sigurna zamjena na vanjskoj poziciji (zabila je i ona dva gola, od toga jedan sa 7 m).
Nema vremena za plakanje, znalo se da smo u najjačoj skupini s dva pretendenta na naslov europskih prvakinja i tu se nema za čim žaliti U srijedu je Zelina, u nedjelju Thüringer, u srijedu Trešnjevka u Zagrebu, pa u nedjelju Budućnost u Podgorici, pa reprezentacija, pa tko izdrži.

UTAKMICA 4. KOLA B GRUPE LIGE PRVAKINJA

VARDAR SCBT – PODRAVKA VEGETA 35:25 (15:10)

SKOPLJE – SC Jane Sandanski. Gledatelja 4500. Suci: Kursad Erdogan i Ibrahim Özdeniz (Turska). Delegatkinja EHF-a: Svetlana Obučina (Srbija).

VARDAR SCBT: Petkovska (1+), Leynaud (-), Suslina (11+3); Radičević 5, Stojanovska 2(2), Mitova, Nikolić 1, Lazović-Varlec 2, Dembele 4, Zebić 4(1), Althaus 1, Klikovac 2, Penezić 4,Černoivanjenko 3, Ikhneva 3, Lekić 4. TRENERICA: Indira Kastratović.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (-+0), Milenković (12+0); Čović 5, Nikšić, Šenvald, Živković 3(3), Džono 2, Nemaškalo 2, Dragišić, Vidak 2(1), Oremović 2, Maljak, Tatari 4, Trifunović 2, Elez 3. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Vardar SCBT 3(3), Podravka Vegeta 7(4).

ISKLJUČENJA: Vardar SCBT 12 minuta (Radičević, Althaus, Nikolić, Ikhneva, Klikovac, Lazović-Varlec), Podravka Vegeta 6 minuta (Trifunović, Živković, Čović).

IGRAČICA UTAKMICE: Ina Suslina (Vardar).

FOTO GALERIJA: DENIS DUKOVSKi SPORTMEDIA.MK

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.730642263686639.1073741844.710841175666748&type=1

FOTO GALERIJA IVE ČIČINA-MAŠANSKERA

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.730639007020298.1073741843.710841175666748&type=1

S-Vardarom-Time-Out // Foto Ivo Čičin-Mašansker