Nasmijano u nastavak prvenstvaPrvenstvo 1. hrvatske rukometne lige za žene, prekinuto zbog Svjetskog prvenstva u Brazilu, nastavlja se ove subote. U Koprivnici, u gimnazijskoj sportskoj dvorani, u subotu 14. siječnja s početkom u 18 sati igraju dvije jedine neporažene ekipe u dosadašnjim kolima prvenstva, vodeća Podravka Vegeta i prateća Lokomotiva. Na rasporedu je 12. kolo.

Obje ekipe imaju po 22 boda, osam više od trećeplasiranog Samobora i 10 više od četvrte Arene.

Lokomotiva je po trenutnoj snazi svakako respektabilan suparnik i subotnja utakmica može samo donijeti dobro hrvatskom ženskom rukometu. Ona je derbi i bez obzira na krajnji rezultat gledatelji će uživati u susretu dva najbolja hrvatska kluba.

Zato se isplati (besplatan ulaz) doći u dvoranu, a ako vam nije teško pozovite i susjedu i susjeda. Bit će nas više na rukometnom prazniku.

Utakmicu sude Helena Crnojević iz Zagreba i Emina Kostecki Radić iz Kutine. Nadzornik HRS-a je Dubravko Konjuh iz Rijeke.

Poredak nakon 11. kola: 1. Podravka Vegeta 22 (+210), 2. Lokomotiva 22 (+109), 3. Samobor 14 (+1), 4. Arena 12 (-5), 5. Zelina 10 (+6), 6. Sesvete Agroproteinka 10 (-4), 7. Zamet 10 (-8), 8. Dalmatinka 10 (-9), 9. Trešnjevka 10 (-13), 10. Koka 10 (-13), 11. Orijent Presoflex 8 (-49), 12. Sinj 8 (-49), 13. Umag 6 (-60), 14. TVIN Trgocentar 2 (-116).

Parovi 12. kola ovog vikenda: Zelina – Dalmatinka, Arena – TVIN Trgocentar, Zamet – Orijent Presoflex, Podravka Vegeta – Lokomotiva, Umag – Sinj, Koka – Sesvete Agroproteinka, Samobor – Trešnjevka.

U 13. kolu, zadnjem u prvom dijelu prvenstva, što se igra idućeg vikenda, sastaju se: Trešnjevka – Koka, Sesvete Agroproteinka – Umag, Sinj – Podravka Vegeta, Lokomotiva – Zamet, Orijen Presoflex – Arena, TVIN Trgocentar – Zelina, Dalmatinka – Samobor.