Rukometašice Podravka Vegete su se danas okrenule pripremi za nove izazove u prvenstvu i Ligi prvakinja. U srijedu ih očekuje prvenstvena utakmica s Trešnjevkom na domaćem terenu s početkom u 18 sati u ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Ponovno će biti slobodan ulaz u dvoranu, bez ulaznica, a dozvoljen je ulazak za 400 navijača, kroz glavni ulaz u Gimnaziju Fran Galović uz valjane covid potvrde te osobni identifikacijski dokument.

Za vikend odnosno u subotu je na rasporedu utakmica 3. kola DELO Lige prvakinja, a u goste stiže rumunjski CSM Bucuresti. O svim detaljima oko ulaznica i ulaska u dvoranu bit ćete pravovremeno obavješteni, a u četvrtak će se održati i konferencija za medije.

Utakmica u Mađarskoj je pokazala kako se Podravka Vegeta može nositi i s onim zahtjevnijim protivnicama u najelitinijem ženskom rukometnom natjecanju. Dojmovi su se slegli, a u ekipi nakon tako teške utakmice ima i manjih problema. Za one koji nisu imali prilike vidjeti u prijenosu, Bojana Milić je dobila udarac iznad oka zbog čega je intervenirala i Hitna pomoć te je kasnije dobila i pet šavova na tom mjestu. Zbog toga će biti pošteđena u utakmici s Trešnjevkom kako bi se ta ozljeda u potpunosti sanirala do vikenda. Trener Neven Hrupec još mora vidjeti što će biti s Leom Franušić i hoće li biti spremna za sljedeći ogled no do konferencije će i ta informacija biti potvrđena. Rezimirao je trener Hrupec za klupske stranice 2. kolo Lige prvakinja uz lijepu dozu optimizma i povjerenja prema svojoj ekipi.

Mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu, odlično poluvrijeme, sigurno. U drugom poluvremenu Ferencvaroš je bio bolji, odigrali su bolje obranu, a mi smo napravili previše neforsiranih pogrešaka što su igračice FTC-a iskoristile. Igra u prvom poluvremenu daje nadu za optimizam i još uvijek moramo biti realni. Gradimo ekipu, u samom smo začetku i mislim da pred ovom ekipom imamo lijepu budućnost i da se možemo i dalje nadati dobrim igrama i rastu Podravka Vegete te dobrim rezultatima u narednim utakmicama – rekao je trener Neven Hrupec. 

Dejana Milosavljević, iako tužna zbog poraza u Mađarskoj nakon onakvog otvaranja, nije skrivala ponos što ekipa raste iz utakmicu u utakmicu.

Još uvijek je ovo nova ekipa, još uvijek se tražimo i ne možemo u potpunosti procijeniti što očekivati od ove sezone i našeg nastupa u Ligi prvakinja. Trebamo biti zadovoljne jer smo pokazale da i s jednim velikim FTC- om možemo igrati. Bile smo u egalu jedno cijelo poluvrijeme odnosno nismo im dozvolile da dođu do vodstva. Prelomilo se u drugom poluvremenu unesena je neka nervoza i popustile smo, a one su to iskoristile i otišle na +4 gola koje mi više nismo mogle preokrenuti u svoju korist. Sve u svemu moramo biti zadovoljne, pogledat sve i analizirat te ispraviti jer nas za vikend čeka ogled s Bukureštom – rekla je Dejana i najavila da će se i za taj susret dobro pripremiti i dati sve od sebe pred domaćom publikom, a možda pokušati i uhvatiti bodove. 

Publika je u velikom broju pratila FTC, a to je definitivno bio vjetar u leđa domaćim curama koje nisu najbolje otvorile utakmicu na svojem terenu. Iako Podravkašice ovoga puta zbog svih epidemioloških prepreka nisu imale podršku svojih navijača, s tribina ih je i ovoga puta bodrio veleposlanik RH u Mađarskoj Mladen Andrlić kojem se od srca zahvaljujemo na velikoj podršci koju je dao ekipi.

Foto: Ivan Brkić