Rukometašice Podravka Vegete upisale su poraz u 12. kolu DELO Lige prvakinja, protiv njemačke Borussie Dortmund uz rezultat 32:31, poluvrijeme 13:12.

Odlično su otvorile rukometašice Podravka Vegete ovaj gostujući susret gdje je sjajna na vratima od samog početka bila naša Yulia Dumanska. Uz dvije sjajne obrane i tri intervencije već u prve tri minute ovog važnog susreta, dala je vjetar u leđa našim curama.

Prvi pogodak zabila je Dejana Milosavljević, a za 2:0 priključuje se i Lea Franušić koja je u današnjoj utakmici zaigrala od prve minute. Nisu domaće igračice došle do svog prvog pogotka sve do 6. minute kada je tišinu prekinula Smits.

Podravka cijelo vrijeme ima vodstvo. U prvih 14 minuta Dumanska je upisala sedam obrana, sigurna u sebe niže jednu za drugom i motivirano ide naša ekipa u svaki novi napad. U petnaestoj minuti Milosavljević s bijele linije za novo vodstvo i Podravka ima igrača više. Ponovno Milosavljević s bijele crte za novih +2  i rezultat je 6:8 za Podravkašice.

U 21. minuti 3. pogodak Lee Franušić za velikih +3  i 7:10 čime je mlada topnica donijela malo panike u redove njemačkih protivnica, zbog čega domaći trener zove minutu odmora. Tek u 23. minuti Njemice dolaze do izjednačenja, ali Franušić asistira za Beganović i ekipa je opet na +1. U 28. minuti tik prije kraja poluvremena, prvo vodstvo Dortmunda. I naša ekipa na odmor mora s pogotkom zaostatka, a rezultat je 13:12.

Nespretno su ušle naše cure u drugo poluvrijeme, ali ponovno su na -2 pogotkom Beganović u 34. minuti. Vraćaju se već dvije minute nakon pogotkom Franušić na samo -1 , a rezultat je 17:16.

U 42. minuti crveni karton nakon trećeg isključenja dobila je Grijseels, a pogodak Lamprini Tsakalou u 44. minuti daje novo izjednačenje. Labrinina inicijativa u nastavku daje i novu nadu. Motivirajuće je bilo za ekipu i to što je sve to i dalje pratila Yulia Dumanska koja je ovdje već upisala svoju 17. obranu.

Novo vodstvo, točno na polovici drugog poluvremena, nosi nam naša Nikolina Zadravec za 23:22, krasnim pogotkom s krila. Slijedi treće isključenje za našu Buljan i crveni karton što je ujedno i drugi takav na utakmici. Franušić sjajno pogađa za novo izjednačenje, deset minuta prije kraja.

U nastavku rastrčana i raspucana, Zadravec drži ekipu u utrci za novim bodovima, a u 57. minuti upisuje svoj četvrti pogodak i stopostotna je u realizaciji. U zadnje tri minute Njemice drže gol prednosti, a minutu i pol prije kraja Ećimović skida sedmerac i imamo napad za izjednačenje. Precizna je ponovno Zadravec za 31:31, ali ostaje dovoljno vremena i domaća ekipa odlazi u vodstvo i ostavlja bodove u Dortmundu.

Šteta za naše cure. Šteta nakon utakmice na ovakvoj razini u kojoj smo zaista vidjeli jednu timsku igru, puno dobrih asistencija, borbenost i želju. Treba uzeti u obzir i da su putovale čak 17 sati do mjesta odigravanja utakmice i bez obzira na to ostavile srce na terenu baš kao što su to i obećale. Već sljedeći vikend očekuje ih odigravanje čak dviju utakmica u Moskvi, a s ovog će se gostovanja u Koprivnicu vratiti tek u ponedjeljak.

Nakon utakmice Lea Franušić:

Čestitala bih najprije Dortmundu na pobjedi, ali prije svega svojim curama, svaka čast. Od prve minute imale su vrhunski pristup i mislim da ova utakmica pokazuje kako se igra kad igramo jedna za drugu. Isto tako i činjenicu da pojedinac nikog ne može pobijediti. Mislim da smo baš sve igrale jedna za drugu i borile smo se do zadnje sekunde. Ne znam što bi rekla osim da nam fali sreće. Mi smo imali 21 obranu, a postotak realizacije 67 posto, ne znam što nam je još osim sreće trebalo. Nemam što zamjeriti borile smo se, bile smo sve zajedno u tome jedna za drugu i cure na terenu i one na klupi – rekla je Franušić.

Trener Zlatko Saračević je pohvalio svoju ekipu i rekao da se nada da će se ekipi jednog dana vratiti sve ovo što je izmaklo za mrvicu.

Nažalost opet su falili detalji. Stvarno moram čestitati ekipi na jednoj dobroj utakmici. Mislim da su blizu granice naših mogućnosti. Dvije lopte, dva zicera, dva sedmerca, tu je negdje pobjegla nam pobjeda, ali ne smijemo pasti, mislim da su danas pokazale da ova ekipa može igrat i samo trebamo nastaviti, a jednog dana će nam se vratiti- rekao je trener Saračević. 

Foto: Ivan Brkić