PLAKAT-PODRAVKA-FINAL2Zbog zgusnutog rasporeda (Regionalna liga) Podravka Vegeta nije ranije mogla odigrati utakmicu osmine finala Hrvatskoga kupa s Ivanićem. Određeno je da se te dvije ekipe sastanu u utorak 27. siječnja u Ivanić gradu, a igrat će se u Sportskoj dvorani Žeravinec s početkom u 20 sati.

Utakmicu sude zagrebački suci Tin Derušek i Sandro Stojaković, a nadzornik HRS-a je Vladimir Sokol iz Varaždina.
U predigri u 18,15 sati igrat će mlađe kadetkinje Ivanića i Podravke rođene 2000. godine i kasnije.

Dosad su odigrane ove utakmice osmine finala: Murvica – Zelina 21:35 (9:17), TVIN Virovitica – Split 26:27 (16:12), Samobor – Trešnjevka 29:28 (16:16), Koka – Zamet 24:27 (11:15), Brod – Sesvete Agroproteinka 16:43 (9:21), Split 2010 – Umag 29:30 (12:16).
U četvrtzavršnicu su se plasirali: Zelina, Split, Samobor, Zamet, Sesvete Agroproteinka i Umag.

Utakmica Osijek – Lokomotiva je odgođena, jer je HRS suspendirao Osijek zbog nepodmirenih dugova. Nema informacije što je s tim susretom.

Nakon utakmice u Ivaniću Podravku Vegetu za vikend očekuje gostovanje kod Zameta u Rijeci. U utakmici 12. kola 1. HRL za žene Zamet je pobijedio Lokomotivu u Zagrebu 22:21 (12:12) i iz 12 utakmica ima 12 pobjeda i 24 boda. Podravka Vegeta ima utakmicu više i bod više (25), bez izgubljene je utakmice, ali s neodlučenim rezultatom s Lokomotivom u Zagrebu. Lokomotiva je s jednim porazom i jednim neriješenim na svom parketu na 3. mjestu (21 bod).

Pravi derbi prvog dijela prvenstva igrat će se, dakle, u Rijeci. U trokutu tri kandidata za osvajanje prvenstva u proljetnom dijelu Lokomotiva gostuje kod Zameta i Podravke Vegete, a i Zamet dolazi u Koprivnicu. Vrh tablice neće kreirati samo ta tri kluba, već su ozbiljni i jaki suparnici Sesvete Agroproteinka i Zelina.