Djevojčice rođene 1998. i mlađe // Najnovija službena fotografijaTRENERI SURADNICI: Piše Snježana Petika

U nedjelju je održan 4. krug 1. hrvatske kadetske rukometne lige za igračice rođene 1996. i mlađe, u kojoj se natječemo s dvije ekipe dvije godina mlađe (1998. godište). Podravka 2 tako je odigrala dva susreta, i to s Bjelovarom i TVIN Trgocentrom. U prvom susretu slavila je ekipa Bjelovara, rezultatom 33:26, a u drugoj utakmici, s TVIN-om koja je odigrana odmah iza prve, slavili smo mi, rezultatom 33:24.

ŽRK BJELOVAR – PODRAVKA 2 33:26 (22:12)

VIROVITICA – ŠD Tehničke škole. Suci: Melita Posavec i Darko Cvišić (oboje Virovitica). Nadzornik: Saša Brabec ( Virovitica ).

ŽRK BJELOVAR: Medved, Tomiša; Rajić 9, Dukić 8, Čizmazija, Pacac, P. Kuzmić 7, Bošnjak 2, D. Kuzmić 1, Ružičić 1, Klasić, Torković 4. TRENER: Nenad Horvat.

PODRAVKA 2: Kosnica, Vrban; Ljubić 7, Domijan, Šaško 1, Benotić , L. Šenvald, Mikulčić, Mrđen 8, Horvat 1, Alvir, Papac 3, Pavlović 6, Stanić. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Bjelovar 3(3), Podravka 2 3(2).

ISKLJUČENJA: Bjelovar 6 minuta (Rajić 2+2, P. Kuzmić 2), Podravka 2 8 minuta (Ljubić, L. Šenvald, Alvir, Mrđen).

Prvu utakmicu smo otvorili s mnogo tehničkih pogrešaka, dugo smo se privikavali na loptu, a protivnik nam je furioznom igrom, na prepad, u trenu napravio razliku 16:2. Nije pomogao niti time out, koji sam bila prisiljena pozvati već u 6 minuti, jednostavno bili smo izgubljeni početnih 10 minuta, obrana je curila na sve strane, suparnik je pucao iz svih pozicija i naravno svi udarci su završavali u golu.

Nakon toga početnog šoka, poboljšali smo obranu, iz koje smo povukli kontru i polukontru i u jednom trenutku smo došli na samo – 3. Međutim, previše smo snage potrošili u stizanju rezultata, a imali smo vrlo malo zamjena za povoljniji rezultat.

Unatoč porazu zadovoljna sam prikazanom igrom koju smo pokazali nakon onih nesretnih desetak minuta, jer smo pokazali da smo s njima ”al pari” bez obzira što su igračice Bjelovara starije od nas po dvije i više godina. Uz malo više golmanskih obrana, rezultat bi bio vrlo povoljniji za nas. Realizatorski su se istakle Ljubić, Mrđen i Pavlović, koja se nakon dugo, dugo vremena malo trgnula i pokazala igru koja se od nje očekuje i koju bi ona trebala prikazivati.

PODRAVKA 2 – ŽRK TVIN TRGOCENTAR 33:24 (11:11)

VIROVITICA – ŠD Tehničke škole. Suci: Melita Posavec i Mario Ružić (oboje Virovitica): Nadzornik: Saša Brabec ( Virovitica ).

PODRAVKA 2: Kosnica, Vrban; Ljubić 3, Domijan, Šaško 1, Benotić 2 , L. Šenvald, Mikulčić 1, Mrđen 7, Horvat 1, Alvir 1, Papac 7, Pavlović 10, Stanić. TRENERICA: Snježana Petika.

ŽRK TVIN TRGOCENTAR: Biuk, Foret; Grizelj, Štefanec 4, Milković, Ercegović, Vidović, Rakošević 10, Špiranec, Jezidžić 2, Zoretić, Novosel 5, Adamović, Brođanac, Kovačević. TRENER: Željko Poljak.

SEDMERCI: Podravka 2 – 5(4), TVIN Trgocentar 3(2).

ISKLJUČENJA: Podravka 2 – 0 minuta, TVIN Trgocentar 10 minuta (Jezidžić 2+2+2, Rakošević, Špiranec po 2).

Nakon odmora od 15 minuta, odmah nas je čekala druga utakmica s domaćinom TVIN Trgocentrom, koju smo već prema običaju otvorili loše. Prvih 25 minuta utakmice je najbolje zaboraviti. To je naprosto bilo mučno gledati. Obje ekipe su napravile toliko tehničkih pogrešaka, promašaja, ukratko – antipropaganda rukometa.

Nakon poluvremena, naše drugo lice i zaslužena pobjeda od čak 9 razlike. Veseli me činjenica da imamo toliko snage i koncentracije, da smo, unatoč tome što smo odigrali dvije utakmice za redom, smogli snage i koncentracije i osvojile nova 2 boda. Istakle su se uz golmanicu Vrban, već standardne nositeljice igre Mrđen i Papac i novoprobuđena Pavlović.

Trenerica Snježana Petika