Repr.-kadetkinja-6-2016Slovačka će ovog ljeta ugostiti najbolje komntinentalne rukometne kadetkinje koje će se boriti za naslov prvakinja Europe. Europska smotra počinje 19. i traje do 31. srpnja, a izbornik hrvatske reprezentacije Ivan Jerković u prvoj fazi priprema za nadolazeće natjecanje. okupit će 27. lipnja 18 igračica u Đurđevcu gdje će trenirati do 5. srpnja.

Na listi prvih 18 su: Iva Šafar, Korina Karlovčan, Lara Pavlović, Ivona Mrđen , Iva Papac i Lea Franušić (sve Podravka), Anna Dobrić i Antonela Kalčić (obje Zamet), Ivana Stevanović (Osijek), Lucija Bešen (Sesvete Agroproteinka), Katarina Živko (Lokomotiva), Tena Japundža (Rovinj), Katja Mikolić (Arena), Matea Pletikosić (Budućnost), Gabrijela Jurlin (Split 2010), Katarina Mrazović (Ivanić), Lucija Zeba (Kozarmisleny) i Lucija Ivičević (Dalmatinka).

U pričuvi su: Leonarda Šenvald i Magdalena Horvat (obje Podravka), Ivana Dundović (Zamet), Magdalena Žderić (Dalmatinka), Maja Mihalina (Đakovo), Ena Car (Zrinski), Antonia Čivljak (Arena) i Ena Martinović (Sesvete Agroproteinka).

U stručnom stožeru, uz izbornika Jerkovića, sui trener Ante Burger, trener vratarki Goran Trajkovski, fizioterapeut Bojan Strelec i tehniko Iva Kanjugović.