Rukometašice Podravka Vegete su danas u Sportskoj dvorani Zrinjevac u Osijeku odigrale pretposljednje 25. kolo ove sezone protiv ŽRK Osijeka 25:32, poluvrijeme 13:19.

Povele su Osječanke u drugoj minuti pogotkom Petre Jeršek, a potom izjednačava Ana Buljan za Podravka Vegetu. U četvrtoj minuti Podravkašice dolaze do minimalne prednosti 2:3 pogotkom Tsakalou, a potom i Zadravec za 2:4. U 8. minuti raspucane Koprivničanke povisuju svoju prednost uz nekoliko presječenih lopti iz koji dolaze do atraktivnih pogodaka za novo vodstvo 3:8. U nastavku se naše cure drže na 4-5 golova prednosti, a najefikasnija je u prvom dijelu Zadravec koja je u prvih dvadeset minuta zabila 5 pogodaka. Naše cure na odmor odlaze u plusu i s rezultatom 13:19.

U drugom poluvremenu odlično otvaraju rukometašice Podravka Vegete i u prvih pet minuta odlaze na +8, a pogodak je zabila Karlovčan nakon asistencije Tsakalou. I dalje u dobrom tempu nastavljaju naše cure, a u igri su veći dio drugog dijela mlade igračice koje su opravdale svoju minutažu. Podravka na kraju slavi još jednu pobjedu 25:32. Danas je odličan dan na vratima imala Magdalena Ećimović koja je obranila dvanaest lopti. U redovima Podravka Vegete najviše je pogodaka zabila Lamprini Tsakalou, ukupno šest.

Trener Antonio Pranjić je nakon utakmice čestitao curama i dodao svoj komentar.

”Čestitam curama na pobjedi u predzadnjem kolu, znali smo da nas čeka domaćin koji je u zadnje vrijeme jako napredovao. Mislim da smo mogli bolje i da smo primili previše pogodaka. Žao mi je zbog nekih izgubljenih lopti zbog kojih neke prekrasne akcije nismo okrunili pogocima,” rekao je trener Pranjić. 

Treba reći i kako se naša kapetanica Dragica Džono današnjom utakmicom oprostila od svoje profesionalne karijere pa je zaključivši utakmicu s četiri pogotka i rekla nekoliko riječi.

”Čestitam svojoj ekipi što mi je priuštila pobjedu jer je ovo moja posljednja utakmica u profesionalnom klubu i moj oproštaj od profesionalnog igranja rukometa. Čestitam i Osijeku na borbi i još jednom svaka čast curama,” rekla je kapetanica u svojoj izjavi. 

Trener Pranjić se zahvalio dugogodišnjoj kapetanici RK Podravka Vegete Dragici Džono.

”Želio bih se zahvaliti dugogodišnjoj igračici RK Podravka Vegete i pravoj kapetanici Dragici Džono koja je danas odigrala posljednju utakmicu u ovom dresu. Kao i uvijek i danas je dala sve od sebe na terenu i iskreno joj hvala na svemu što je dala za ovaj klub i nadamo se da ćemo i u budućnosti imati ovakve kapetanice poput nje, ” rekao je trener Antonio Pranjić. 

Ovo je ujedno bila i posljednja utakmica Lamprini Tsakalou za Rukometni klub Podravka. S obzirom da je prvenstvo bilo odgađano zbog epidemiološke situacije neke igračice odlaze ranije sukladno kalendaru natjecanja s početka sezone. Trener Antonio Pranjić zahvalio se i Lamprini Tsakalou koja je danas zabila šest pogodaka.

”Želim se zahvaliti Labrini kojoj je ovo bila posljednja utakmica u našem dresu. Želim joj zahvaliti na svemu što je dala za ovaj klub, a u daljnjoj karijeri joj želim puno sreće”, rekao je trener Pranjić. 

Mjesto: Osijek(Dvorana ŠD Zrinjevac) Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković iz Osijeka. Delegat: Vanja Banović. Gledatelji:-

ŽRK Osijek: Borac, Pajić 1, Hren 3, Lacković 3, Jerčinović 3, Barbir 2, Beljan, Jeršek 3, Zagoršćak 1, Humel, Zeba 2, Brkić, Frančić 2, Grbavčević 1, Sablić 4, Čanađija. Trener: Ćurak Vedran.

RK Podravka Vegeta: Tucaković, Dumanska, Ećimović(10), Zadravec 5, Turk 3, Karlovčan 4, Popović 1, Jandrašić, Džono 4, Milosavljević 4, Mrđen 1, Mugoša 1, Franušić, Buljan 3, Ećimović, Škarić, Tsakalou 6. Trener: Antonio Pranjić.

Foto: Ivan Brkić