Rukometašice Podravka Vegete su danas odigrale i 12. kolo DELO Lige prvakinja u Bukureštu. Uoči odigravanja ovog ogleda za kojeg se znalo da će prije svega biti zahtjevan cure su se pripremale sa sedam igračica manje zbog ozljeda. Danas je stiglo još loših vijesti, Dumanska i Barišić nisu mogle nastupiti jer su nakon pojave simptoma i testiranja u klinici njihovi testovi potvrđeni kao pozitivni na koronavirus. Današnja utakmica završila je rezultatom 29:21, poluvrijeme 19:10, a ono s čim se ponovno ekipa može ponositi je timski duh i snaga koju uspijevaju izvući i kada im je najteže.

Timski duh i osmijeh uoči današnjeg ogleda nisu izostali//foto: Ivan Brkić//RK Podravka

U prvom poluvremenu naše cure su se držale sve do 10. minute kada je rezultat bio u egalu 4:4. Nakon toga Rumunjke su se počele odvajati te su do sredine poluvremena već na solidnih +3, a nakon 18 minuta susreta rezultat je 10:6. Ritam koji su uhvatile odabranice Vasila Adriana uspjele su zadržati do kraja prvog dijela te naše djevojke na odmor odlaze sa zaostatkom od 9 pogodaka i rezultatom 19:10.

Mugoša danas najefikasnija sa sedam pogodaka//foto: Ivan Brkić

U drugom poluvremenu naše cure su krenule sa čvrstom obranom, a odličnu potporu pružila im je i Tucaković na vratima. Ipak, realizacija posebno u prvim minutama drugog dijela nije pratila odličnu igru u obrani. Podravkašice su bez obzira na to svojom igrom ipak uspjele puno napraviti i zaustaviti efikasnost u napadu Rumunjki, čime su drugo poluvrijeme rezultatski i dobile. U 20 minuta drugog dijela Rumunjke su zabile tek 6 golova. U konačnom je rezultatu Podravka Vegeta upisala još jedan poraz 29:21. Dijana Mugoša je danas sa sedam pogodaka bila najefikasnija u redovima Podravke Vegete, Milosavljević je zabila šest, Iryna Stelmakh četiri, a Antonia Tucaković je upisala 11 obrana od čega većinu u drugom poluvremenu.

Tucaković s osmijehom skidala zicere//foto: Ivan Brkić//RK Podravka

Prije svega čestitam ekipi Bukurešta na pobjedi. Bili su bolji i zasluženo su pobijedili. Da mi ne kukamo na naše probleme, bolesti i povrede reći ću da smo se borili do zadnje sekunde i čestitam i svojoj ekipi na borbenosti – rekao je trener Goran Mrđen na današnjoj konferenciji za medije. 

Antonia Tucaković s velikim brojem obrana kao jedina vratarka u današnjem ogledu u kojem je branila svih 60 minuta zaslužila je svoje mjesto na današnjoj konferenciji za medije.

Čestitam ekipi Bukurešta na pobjedi, ali i svojim curama na velikoj želji i borbenosti. Mislim da smo dali sve od sebe s obzirom na okolnosti koje su nam se dogodile u zadnje vrijeme i čestitala bi stručnom stožeru na dobrom pripremnom dijelu za utakmicu – rekla je Tucaković koja je prema statistikama danas upisala 11 obrana. 

Sljedeća je utakmica na rasporedu već u subotu u Koprivnici protiv Ferencvaroša. Uoči tog susreta u srijedu je na rasporedu još jedno prvenstveno gostovanje, a utakmica protiv Zrinskog iz Čakovca igrat će se u 19.30 sati.

Bukurešt: Grubišić (10), Wester(9);Da Silva 2, Arntzen 5, Larsen 3, Gogirla 2, Neagu 3, Valcan 1, Stoica 1, Omorogie 5, Finaru 2, Demebele 3, Alincai 2, Klikovac, Martin. Trener: Adrian Vasile

Podravka Vegeta:Tucaković (11);Turk 1, Strugar, Gudelj 1, Milosavljević 6, Megerle, Mugoša 7, Franušić, Međurečan, Šenvald 2, Stelmakh 4, Pavković. Trener: Goran Mrđen.

Isključenja: Bukurešt 6min(Silva 2+2, Finaru)Podravka Vegeta 2min(Šenvald)

Sedmerci: Bukurešt 1(1)/Podravka Vegeta 2(2)

Sutkinje: Marija Ilieva i Silvana Karbeska/EHF Delegatkinja: Rostiza Dimkova

Foto: Ivan Brkić