Foto: Ivan Brkić

U utakmici prvog kola EHF Kupa rukometašice Podravka Vegete pobijedile su španjolsku Super Amara Bera Beru rezultatom 32:29, poluvrijeme (15: 14). U gotovo do posljednjeg mjesta ispunjenoj dvorani naše su rukometašice  na krilima dobre atmosfere u prvom poluvremenu ipak krenule nešto lošije. Nerealizirani šutevi i problemi u obrani doveli su Saračevićeve odabranice do zaostatka od -4 već u prvim minutama susreta. Međutim, nošene Selenom Milošević i Dejanom Milosavljević uz zadnju kontru Ane Debelić ipak su uspjele poluvrijeme završiti s +1.

Foto: Ivan Brkić

U drugo poluvrijeme ulaze naše cure puno raspoloženije i kreću povećavati svoju prednost s poluvremena odmah na startu. Iako su im pokušale doskočiti, brze Španjolke nisu uspjele protiv odlično raspoložene vratarke Tucaković, a kasnije im je probleme napravila i Magdalena Ećimović koja je publiku svojim obranama bacila u trans. Digla se tada ekipa još i više, proradila Ikhneva s nekoliko sjajnih vanjskih šuteva i asistencija te su naše djevojke sigurno grabile prema pobjedi. Još jednom su im u drugoj polovici drugog dijela Španjolke pokušale pomrsiti račune, ali želja i volja te timski duh danas su prevladali. Naše cure su do kraja utakmice vukle i dokazale da unatoč preokretima mogu do pobjede i kada se pada te zasluženo slavile rezultatom 32:29. Današnju utakmicu će možda najviše pamtiti mlada nada RK Podravka Vegete osamnaestogodišnja Lucija Jandrašić koja je debitirala u svojoj prvoj europskoj utakmici u dresu kluba.


Foto: Ivan Brkić

Nakon utakmice održana je konferencija za medije na kojoj su se obratili treneri Zlatko Saračević i Imanol Alvarez Arruti te golmanica Podravka Vegete Magdalena Ećimović te igračice Bera Bere Silvia Arderius Martin. 

Trener Zlatko Saračević je na početku konferencije čestitao gostujućoj ekipi Bera Bere na odličnoj utakmici te nastavio.

Bila je ovo luda utakmica s puno preokreta, moram čestitati i mojoj ekipi jer smo na kraju pobijedili, ali moram reći da smo imali teško prvo poluvrijeme. Ono s čim sam zadovoljan je da nismo padali zadnjih 15 minuta utakmice. Bilo je tu bljeskova pojedinih igračica, ali na kraju smo pobijedili kao ekipa.

Trener Bera Bere Imanol Alvarez Arruti naglasio je kako nije zadovoljan i nadovezao se čestitkom treneru i ekipi Podravka Vegete.

Veći dio utakmice igrali smo dobro no u drugom poluvremenu imali smo 5-10 minuta igre u kojoj smo gubili lopte i puno griješili što u ovakvom tipu natjecanja nije prihvatljivo.

Odličan dan imala je i Magdalena Ećimović Podravkina mlada vratarka koja je u drugom poluvremenu skupila 6 obrana, a neke od njih su u ovako dinamičnoj utakmici bile i ključne. I ona je komentirala osjećaj nakon ovakve pobjede.

Imali smo problema s otvaranjem utakmice zato što nismo radile ono što smo dogovorile s trenerom, ali osjetile smo to i počele rasti u drugom poluvremenu. Što se tiče mojih obrana zadovoljna sam kako sam branila, ali to ne bih uspjela bez moje ekipe i bez obrane koja je utjecala na to – rekla je Megi.

Arderius Martin Silvia složila se s trenerom svoje ekipe i dodala.

Mislim da je ovo bila teška utakmica za obje ekipe. Pripremali smo obranu, ali u drugom poluvremenu nije tako dobro funkcionirala, izgubili smo puno lopti i mislim da je domaća ekipa imala puno bolju kontrolu u 2. poluvremenu. 

PODRAVKA VEGETA 32 (15)

BERA BERA 29 (14)

PODRAVKA VEGETA: Zadravec, Turk 4, Holešova 3, Karlovčan, Jandrašić, Milošević 5, Džono, Milosavljević 3, Franušić, Čigirinova 6, Ikhneva 5, Debelić 3, Yezhykava 3.

Obrane:Risović/Tucaković 7/Ećimović 6

Sedmerci:3/4

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 min. (Debelić, Ikhneva, Džono, Milošević, Yezhykava)

TRENER: Zlatko Saračević.

BERA BERA: Arrojeria 3, Sans , Teres 1, Ezkurdia, Menendez 3, Karsten 6, Etxeberria, Azurmendi, Cardoso 8, Berasategui 2, Camejo, Gil 3, Arderius 3, Castellanos, Lais De Arruda

Obrane: Castellanos 9, De Arruba 7

Sedmerci: 3/4

TRENER: Imanol Alvarez Arruti

ISKLJUČENJA Bera Bera 12 min. (Etxeberria 2+2, Teres, Lais De Arruda, Ezkurdia,Gil).

IGRAČICA UTAKMICE: Alena Ikhneva 

Gledatelja: 2000

Suci: Georgi Doychinov i Julyan Goretsov iz Bugarske.

Delegat EHF-a: Vladimir Jović iz BiH.