unnamedUdruga volontera Podravke – PULS organizirala je humanitarnu akciju ”Ubaci i ti za tricu iz kolica”, čiji je cilj prikupljanje sredstava za kupnju specijaliziranih invalidskih kolica za igranje košarke za Košarkaški klub osoba s invaliditetom Koprivnica.

Ovim putem pozivamo da podržite ovu humanitarnu akciju na utakmici Podravka Vegeta – Split 2010 18 sati. Dobrovoljni prilozi prikupljat će se na ulazu u dvoranu prije početka utakmice, od 17 sati.

Klub okuplja košarkaše u invalidskim kolicima koji predstavljaju grad Koprivnicu i Koprivničko-križevačku županiju na Nacionalnoj ligi košarke u kolicima i drugim sportskim događanjima.

Košarka u kolicima igra se u specijalno izrađenim kolicima samo za košarku. Cijena jednih takvih kolica kreće se između 16.000 i 20.000 kuna.