Rukometašice Podravka Vegete su odigrale posljednje europsko kolo na domaćem terenu te uz dobru borbu koju su pokazale bodovi ipak idu FTC-u, a krajnji je rezultat bio 29:33, poluvrijeme 16:15.

Nije sve bilo uobičajeno s obzirom da se ova utakmica zbog korone odigrala u tjednu kada podravkašice obično igraju domaće prvenstvo. Ovoga puta su se za posljednji europski susret u ovoj sezoni protiv jedinog protivnika kojeg su pobijedile u prvom kolu, Budućnosti, pripremale kroz tešku i zahtjevnu utakmicu s Ferencvarošem kojem ovi bodovi otvaraju put do četvrtfinala odnosno pobjedom na domaćem terenu u subotu zapečatit će svoju drugu poziciju u grupi.

foto:Ivan Brkić//RK Podravka

Prvo vodstvo u današnjoj utakmici podravkašice imaju u 5. minuti i to za 3:2, pogodak je postigla Lea Franušić. U šestoj minuti, dovikuje Franušić s desna, ”ide odmah” i zabija Milosavljević za 4:2, a potom brani Tucaković i odlazi Podravka Vegeta prvi puta na +3 u današnjem susretu i to sjajnim pogotkom Turk za 5:2. U osmoj minuti i dalje je na +3 Podravka Vegeta, rezultat je 6:3.

Velike probleme u prvih 10 minuta mađarskoj ekipi rade mlade snage Barišić i Franušić, a učinkovita je i Dejana Milosavljević. Priključuju se na samo pogodak zaostatka gošće iz Mađarske u 12. minuti, a onda je uslijedila pogreška i zabijaju na prazan gol za izjednačenje Mađarice, rezultat je 7:7. Novo vodstvo Podravke donosi Stelmakh u 14. minuti koja pogađa za 8:7, a potom Barišić podiže na 9:7.

Tina Barišić//foto:Ivan Brkić//RK Podravka

Mali pad u igri koriste gošće za novo izjednačenje u 19. minuti 10:10. Lob Ane Turk podravkašice vraća minimalnu prednost 11:10 ravno u ruke odabranica Gorana Mrđena.  Ponovno odlaze na dva pogotka prednosti naše cure no izjednačavaju i po treći puta Mađarice za 13:13 u 24. minuti, a trener Goran Mrđen zove minutu odmora. Vraćaju vodstvo podravkašice pet minuta prije kraja prvog dijela, ali dolaze dvije minute kasnije do minimalnog vodstva i Mađarice koje nisu imale od 3. minute susreta. I to uspijevaju naše cure vratiti u egal i na kraju pogotkom Stelmakh u zadnjoj sekundi odlaze na odmor s golom prednosti, rezultat je 16:15.

U drugom poluvremenu pokušavaju održati snagu podravkašice, ali dolaze najprije do minimalne prednosti odabranice Eleka Gabora, a potom malo nesreće i u Podravkinim redovima, promašen niz od tri zicera i mađarska ekipa se odvaja najprije na +3 pa sve do 6 pogodaka prednosti. Svoju prednost ova iskusna ekipa održava do kraja današnjeg ogleda koji završava rezultatom 29:33.

Pozdrav trenera Eleka Gabora i Gorana Mrđena//foto: Ivan Brkić

Trener Elek Gabor je nakon današnje utakmice rekao.

Obavezne pobjede su uvijek najteže pobjede. Imali smo informaciju da Podravka ima puno problema s ozljedama i covidom. Zbog toga smo podijelili odgovornost unutar ekipe i vjerovali da možemo pobijediti i na brojnost. Bilo nam je vrlo važno uzeti ove bodove, ali napravili smo puno glupih pogrešaka u napadu i obrani te u mijenjanju igrača. Ako mi želimo imati dobru utakmicu u subotu protiv Dortmunda morat ćemo iskoračiti u mnogo različitih aspekata igre. Želim Podravki uspješan nastavak sezone – rekao je trener Elek Gabor. 

Ceremonija otvorena//foto: Ivan Brkić

Alicia Stole se u većem dijelu složila s trenerom posebno oko pristupa koji u subotu mora biti drugačiji.

Podravka je odigrala stvarno dobru utakmicu s obzirom na situaciju koja je iza njih i jako smo sretni da smo uzeli te bodove. Sada moramo gledati naprijed za ono što nas čeka u subotu – rekla Stole.

Trener Mrđen bio je zadovoljan igrom svojih cura, a opravdao je i pogreške svojih cura svjestan protiv kakve su se ekipe borile.

Želim čestitati FTC – u i treneru Eleku na pobjedi. Želim im puno sreće u nastavku Lige prvakinja. Mislim da smo igrali jako dobro prvo poluvrijeme, ali u drugom poluvremenu smo promašili tri zicera u nizu i to im je bilo dovoljno da se odvoje na +5. Moram čestitati i mojim curama jer su se borile, a pogreške su normalne u utakmica s ovako kvalitetnim ekipama – rekao je trener Mrđen. 

Sara Šenvald je također iskazala ponos zbog borbene igre svoje ekipe.

Čestitam FTC-u na osvojena dva boda, a iako danas nismo pobijedili moram reći da sam ponosna na ekipu. Imale smo odlično prvo poluvrijeme, a u drugom poluvremenu su one iskoristile sve naše pogreške i pokazale veće iskustvo no na kraju sam svejedno ponosna – zaključila je Šenvald. 

Podravka Vegeta: Tucaković, Dumanska, Turk 6, Strugar, Gudelj, Milosavljević 11, Megerle, Mugoša, Franušić 3, Međurečan, Šenvald 3, Stelmakh 3, Barišić 3, Pavković. Trener: Goran Mrđen.

FTC: Szucsanszki 1, Csiszar, Kisfaludy, Harsfalvi 1, Stolle 3, Kovacs 2, Bolk 2, Marton 3, Szucsne 3, Malestein 6, Toth, Klujber 3, Szollosi 7, Grbić 2, Suba. Trener: Elek Gabor.

Sedmerci: Podravka Vegeta 6/6/FTC 3/3

Isključenja: 6 min (Milosavljević, Franušić, Šenvald)/10 min(Bolk 2+2, Klujber, Szollosi, Grbić)

Foto:Ivan Brkić