Foto Ivo Čičin-MašanskerAko ste mislili da se uzbuđenje i neizvjesnost iz utakmice s Lokomotivom ne može ponoviti – prevarili ste se. Zamet je u utakmici 19. kola 1. HRL ”kolo vodio” do 38. minute kada je Podravka Vegeta prvi puta došla u vodstvo od 12:13. Nakon toga sve je bilo lakše. Popustila je Zametova iznenađujuće čvrsta obrana, a domaće nisu mogle probiti ”tarabu” (6-0) ili po potrebi duboku obranu Podravke Vegete.

Foto Ivo Čičin-MašanskerPrvo poluvrijeme Zamet je zaključio vodstvom 10:8. Strijelci raznovsrni, jedino je K. Mikolić zabijala puno sedmeraca. No, Vidak i Ihnjeva držale su kakvu-takvu ravnotežu. U 2. poluvremenu iz svlačionice se pojavila neka druga Podravka i postavila stvari na svoje mjesto. Glavni strijelci Ihnjeva, Vidak, Dežić i Karlovčan (da, igrale su se i kontre)- ZAmetu svaka čast, junački se borio, ali Podravka je potvrdila liderstvo ispred Lokomotive.

Slijedi prvenstvena pauza, prva utakmica bit će 28. ožujka, kup sa Splitom u Koprivnici.

Foto Ivo Čičin-MašanskerPrije početka utakmice održana je mala svaečanost. Cvijeće i darove kluba za rastanak (preseljenje u Sesvete) primila je dugogodišnja tajnica RK Zameta Rada Ciganović, koja je jedno vrijeme bila i igračica Podravke. Čestitkama se priključila i RK Podravka s.d.d. Tajnica kluba Ljerka Vresk darivala je Radu cvijećem. Jedan od čestitara bio je i predsjdnik Župamnijskog rukometnog saveza Mirza Džomba.

Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 19. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

ZAMET – PODRAVKA VEGETA 19:23 (10:8)

RIJEKA – Sportski centar Zamet. Gledatelja:130. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba Štivica). Nadzornik HRS-a: Damir Kuti (Vukovar).

ZAMET: Troskić (3+0), Piršl (4+0); Troskot, Martinović 1, Jerčinović 3, Židek, K. Mikolić 3, Brkljača, I. Mikolić 6(6), Skokandić, Jelenović 3, Stanić, Jurčić 1, Visković 1, Dobrić 1. TRENERICA: Adrijana Prosenjak.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-+0), Borac (-), Kapitanović (11+0), Ećimović (-); Turk 1, Dežić 5, Karlovčan 3, Krsnik, Toth 1, Džono, Mrđen, Vidak 4, Pavlović, Horvat, Ihnjeva 7(3), Debelić 2. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Zamet 6(6), Podravka 3(3)

ISKLJUČENJA: Zamet 6 minuta (K. Mikolić 2+2, Židek, Podravka Vegeta 8 minuta (Vidak, Pavlović, Ihnjeva, Debelić).

IGRAČICA UTAKMICE: Aljona Ihnjeva (Podravka Vegeta).