U utakmici 11. kola DELO Lige prvakinja u kojoj je Podravka Vegeta igrala na domaćem terenu, nije se uspjelo doći do tako važne pobjede. Rezultat je na kraju bio 25:27, poluvrijeme 13:15.

Podravka Vegeta i dalje ima dva boda osvojena protiv Budućnosti, a sada sa svojom prvom pobjedom isto toliko ima Valcea. Nastavlja se odigravanje preostalih krugova DELO Lige prvakinja, a uskoro i odgođenih kola.

Rukometašice Podravka Vegete prve su imale napad, a sutkinje isključenjem zbog prekršaja na Beganović odmah u prvoj minuti daju do znanja kako ne dopuštaju grubu igru. Nisu naše rukometašice uspjele dobro iskoristiti prva dva napada uz raspoloženu Martu Batinović na vratima. U trećoj minuti prvi pogodak za Podravku postiže Milosavljević, a precizna je i Beganović za egal rezultat 2:2.

Tijesna borba u nastavku no izostaje realizacija na strani naših cura, a obranjene lopte servirane su ravno u ruke protivnicama koje se odvajaju na +3. Brani tada Dumanska, a kratku šutnju na protivničkoj vratnici, po povratku nakon isključenja prekida Milošević za 5:7.

Ponovno su se odljepile gošće na +4, a trener Saračević nakon 17 minuta igre zove time out. Deset minuta do kraja prvog poluvremena Podravka je ponovno samo na dva pogotka zaostatka. Novo značajno smanjenje i to na samo pogodak zaostatka donosi Franušić tri minute prije kraja poluvremena. U zadnjoj sekundi poluvremena zabijaju gošće, a rezultat poluvremena je 13:15.

U drugo poluvrijeme naše cure su krenule s više samopouzdanja, razbranila se Dumanska, ali nije bilo drugačije ni na vratnicama protivničke ekipe gdje se također skidaju ziceri. U prvih deset minuta drugog dijela uspijevaju se ponovno odcijepiti gošće. U 39. minuti ponovno je precizna Milosavljević s bijele crte za 18:19.

Sredina drugog poluvremena ništa drugačija od dosadašnjeg tijeka utakmice. Nastavlja se borba za ove važne bodove i držimo se na minimalnom zaostatku, a šest minuta prije kraja u pravoj drami Beganović ne uspijeva realizirati pogodak i gošće su na ponovno na +4. Vraća nadu Milošević s bijele crte četiri minute prije kraja. Slijedi i obrana Dumanske i Podravka je ponovno na samo dva pogotka zaostatka.

Potpuni slom ekipe pred sam kraj kad je uslijedila i ozljeda Milošević koju su uz vrisak iznijeli s terena, a težina ozljede još uvijek nije poznata. Podravka Vegeta izgubila je 25:27 i sljedeći vikend putuje u Dortmund pokušati uhvatiti nove bodove u ovom elitnom natjecanju.

Na konferenciji za novinare se na utakmicu osvrnuo trener Zlatko Saračević.

Čestitam Valcei na pobjedi. Curama nemam što zamjeriti, borile su se maksimalno. Od početka utakmice smo bili u rezultatskom minusu i pokušavali smo stizati. Onda se dogodio ključni trenutak u kojem smo imali napad za izjednačenje. Bilo je probijanje našeg pivotmena i dva isključenja i tu su nam opet otišle na četiri razlike te ih više nismo mogli stići – rekao je trener Saračević.

Uz trenera je na konferenciji za novinare bila i Dejana Milosavljević.

Ja bi isto čestitala Valcei na pobjedi. Dali smo stvarno sve od sebe i žao mi je što nas nije malo i sreća pomazila u ovome svemu. Mislim da smo promašile par zicera, ali eto nismo uspjele – rekla je vidno potresena Dejana.

.

FOTO: Ivan Brkić//RK Podravka