U 3. kolu EHF Kupa Podravka Vegeta je na gostujućem terenu u teškoj utakmici svladala prošlogodišnje osvajačice EHF Kupa rumunjsku Craiovu 23:26, poluvrijeme 10:10.

Prvi napad imale su Rumunjke i pogotkom otvorile utakmicu, a nakon toga iz svog napada pogodak nije uspjela realizirati Podravka Vegeta, nesretni promašaji s oba krila te nerealizirani sedmerac unose nemir u ekipu. Jovana Risović na vratima Podravke odlično otvara utakmicu i uz dvije vezane obrane stvorila je priliku Milosavljević za prvi pogodak i u 3′ vraća nadu u ekipu. Upadaju cure u nesretni vrtlog i do 8′ ponovno nema pogotka, a nesretni niz zaustavila je Debelić koja ostaje sama i pogađa za 3:2. U 10′ nakon opomene za Debelić, Risović brani sedmerac, ali ni sljedeći napad Podravke ne popravlja stanje na semaforu. Ekipa je i dalje ustrajna i pokušavaju doskočiti prilično grubim Rumunjkama. Čvrsto kod gola, svoja na svojem stoji Risović i ponovno skida zicer s krila, ali pogreška u dodavanju vraća napad Craiovi i ponovno su na +2. Trener Zlatko Saračević zove time out da smiri ekipu, a već u sljedećem napadu Ikhneva se diže i zabija za 4:3. Craiova uzvraća udarac za 5:3 no Ikhneva uz dva vezana pogotka ponovno vraća Podravku na zaostatak od -1. Vodi se borba gol za gol, a u 18′ Craiova odlazi na +3. Izjednačenje donosi Džono u 22′. Do kraja poluvremena vodi se tijesna borba pa Podravka do kraja ima i napad za vodstvo, a na odmor idu uz priključak i rezultat 1o:1o.

I drugo poluvrijeme otvara se čvrsto s obje strane, a do 33’ nema pogotka, ponovno gledamo sjajne obrane Risović. Igru dobro predvodi Natalia Chigirinova, a peti pogodak od ukupno sedam zabija i Debelić i Podravka je na +2 uz rezultat 13:15. Hvatala je ovdje priključak Craiova, ali nakon dva isključenja ponovno su naše cure na +3, a rezultat je 15:18. Svoj dobar niz nastavljaju igračice Podravke i deset minuta prije kraja, a leđa im i dalje vješto čuva Jovana Risović koja je do 52’ minute upisala 15 obrana. Ponovno bježe Rumunjkama nakon što je crveni karton zaradila Šerić i na +5. Pokušale su ih dostizati Rumunjke u zadnjim minutama no nije išlo protiv sjajne Podravkine obrane, a naše cure na kraju su slavile 23:26.

U drugom su poluvremenu rukometašice Podravka Vegete pokazale svoju neizmjernu snagu, vratile smirenost u ekipu i bile ekipa koja je pobijedila u nevjerojatnoj atmosferi koju su stvorili rumunjski navijači. Naše cure su i dalje maksimalne sa šest bodova u skupini, ali glave su i dalje skupa i već se sad razmišlja o sljedećoj utakmici koja nas čeka u Koprivnici ponovno protiv Craiove.

Je bilo je teško u ovom prekrasnom vrućem ambijentu protiv prošlogodišnjeg osvajača EHF Kupa. Odigrali smo jednu dobru utakmicu, odličnu. Ja ne znam iz kojeg razloga, ali promašili smo toliko zicera da me glava zabolila, ali to je bio cilj. Dogovorili smo se da ćemo forsirati tu brzu igru, da ćemo probat nabit tempo za koji sam pretpostavio da Craiova neće izdržat, a na kraju je tako i bilo. Čestitke curama i idemo dalje.

 Jovana Risović je na vratima bila više nego dobra i stvarala je velike probleme napadu Craiove.

Jako teška i čvrsta utakmica, od samog početka smo znali da će biti tako pogotovo zbog njihovih navijača i atmosfere u dvorani. Iz svih tih razloga ušli smo stegnuto u utakmicu, ali kako je vrijeme odmicalo nametnuli smo im svoj tempo i svoju igru. Već smo na poluvremenu imale neriješeno, a osjećale smo da ćemo u drugom poluvremenu prelomiti utakmicu i pobijediti.

Najviše od svega, istaknuli su i trener Zlatko Saračević i Jovana Risović veselila bi ih nakon ove pobjede puna dvorana već sljedećeg vikenda kada im u goste dolazi Craiova i kada će ponovno ostaviti srce na terenu za domaću publiku, a nadaju se da će se atmosfera bar približno osjećati kao ovdje.

CRAIOVA 23 (10)

PODRAVKA VEGETA 26 (10)

CRAIOVA – Sala Polivalenta. Gledatelja 3500. Suci: Andrej i Sandro Smajlagić (Švedska).

CRAIOVA: Džukeva (12+1), Curment; Ianasi 6(1), Trifunović 5(4), Selaru 3, Ion, Tanasie 2, Nikolić 2, Šerić, Gjeorgjievska, Colac, Tatar 4, Fachinello 1, Vizitiu, Costa.

TRENER: George Burcea.

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Risović (16+2), Ećimović; Zadravec, Turk 3, Holešova 2, Karlovčan 2, Popović, Milošević, Džono 1, Milosavljević 4(1), Franušić, Chigirinova 2, Ikhneva 4, Debelić 7, Jožekova 1(1).

TRENER: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Craiova 7(5), Podravka Vegeta 5(2).

ISKLJUČENJA: Craiova 10 min. (Šerić 2+2+2, Tanasi, Gjeorgjievska), Podravka Vegeta 8 min. (Milošević 2+2, Debelić, Milosavljević).

CRVENI KARTON: Šerić (50 – treće isključenje).

IGRAČICA UTAKMICE: Jovana Risović.