Rukometašice Podravka Vegete danas su u 22. kolu 1. HRL za žene na domaćem terenu ugostile Viroviticu i uvjerljivo je svladale 50:15, poluvrijeme 23:8. Ovo je ujedno i najveća pobjeda u ovoj sezoni. Nije bilo ozbiljnijih prepreka za Podravkašice koje već u prvih sedam minuta uz dobro raspoloženu Karlovčan, Džono te Buljan dolaze na +5, za rezultat 7:2. Nastavljaju u dobrom ritmu koprivničke rukometašice koje do 12. minute predvođene raspucanom Karlovčan, brzom tranzicijom dolaze do lakih pogodaka i rezultata 11:2. Deset minuta prije kraja Podravka Vegeta je na +13. Na odmor odlaze uz rezultat 23:8.

U drugom poluvremenu ponovno odlične u realizaciji koprivničke rukometašice. U 35. minuti zabija Škarić iz kontre za +20, rezultat je 28:8. Cure su i dalje ustrajno i u nastavku povećavale rezultatsku razliku uz veliku motivaciju, a pet minuta prije kraja na semaforu je 44:14. Trener Antonio Pranjić ponovno je mogao izrotirati sve igračice i dati im minutažu, a sve je to uvertira za polufinale i finale Kupa koje slijedi za vikend. Krajnji rezutat 50:15, za koprivničke rukometašice.

Spomenimo i da su u redovima Podravka Vegete danas najraspoloženije bile Karlovčan i Mugoša s po 8 pogodaka, a slijedi Beganović sa 6 i Zadravec te Milosavljević s po 5 pogodaka.

Prva HRL za žene, 11.5.2021, 18 sati, SD Fran Galović. Suci: Antonio Jurić i Deni Marčinković

RK Podravka Vegeta ŽRK Virovitica 50:15  (23:8)

RK PODRAVKA VEGETA: Tucaković , Dumanska, Zadravec 5 , Turk 2, Beganović 6 , Karlovčan 8, Popović 2, Jandrašić 3, Džono 2, Mugoša 8, Milosavljević 5, Mrđen 1, Buljan 4 , Škarić 2, Zrnić 1, Tsakalou 1
TRENER: Antonio Pranjić

ŽRK 1234 VIROVITICA: Devald, Majkovčan, Pratljačić 1, Veršec 1, Dujmović , Kirin 4, Zupčić, Tumpić , Medved 1, Blažev 2,Bardić, Vukojević , Strusa 1, Crnoja, Oršulić, Kovač 1, Mioč-Cabadaj 3.
TRENER: Meter Franjo.

Foto: Ivan Brkić