Logotip HRS_aU tri kategorije za djevojke: KADETKINJE ( igračice rođene 1996/97), MLAĐE KADETKINJE (igračice rođene 1998/99) te DJEVOJČICE ( igračice rođene 2000/2001) prijavile su se 102 ekipe što pokazuje da vlada veliki interes za ženski rukomet u Hrvatskoj koji potvrđuje da je rukomet najmasovniji ženski sport u Hrvatskoj . Klubovi dolaze iz svih županija što potvrđuje kvalitetan rad u cijeloj Hrvatskoj.

Iako je u sportu iznimno teška situacija klubovi su odlučil da se dodatno posvete radu sa mladima jer u tome je budućnost i prosperitet svakoga kluba.
Hrvatski rukometni savez jedini savez u Europi koji organizira državne lige za djevojke i mladiće i time potvrđuje da se jedino sustavnim radom sa mladima mogu stvarati rezultati na vrhunskom nivou. Svi reprezentativci i reprezentativke potekli su iz državnih liga za mlade i uz izniman rad i trud u klubovima, rukomet će ostati jedan od najpopualrnijih i najuspješnijih sportova u Hrvatskoj.

(www.hrs.hr)