Viborg // Foto www.vhk.dkOve godine danski Viborg imao je dugi put do Lige prvakinja, za ekipu koja je tri puta bila europski prvak. Naime, nakon što je zauzeo treće mjesto u danskom prvenstvu, Viborg je od EHF-a dobio “wild card” za kvalifikacijski turnir. Igralo se u Danskoj u mjestu Grenaa. Dankinje su bile nezaustavljive i pobijedile su i ruski Rostov i rumunjski Cluj. Tako su na mala vrata nastavile svoje uspješno sudjelovanje u Ligi prvakinja.

KLJUČNE IGRAČICE NAPUSTILE SU VIBORG

Vrhunska zvijezda Bojana Popović napustila je klub u 2010. godini, a sada su otišle i tri iskusnije igračice: Carmen Amariei, Maja Savić i Gorica Aćimović.
No, unatoč tim transferima njemačka igračica u Viborgu Anja Althaus kaže:

– Naša ekipa je jača nego prošle sezone.

Nesretna Isabelle Gulldén // Foto www.vhk.dkJAKA POJAČANJA, ALI GULLDÉN JE SLOMILA RUKU
U Viborg je došla danska internacionalka Maria Fisker, koja je stigla iz rivala Randersa te švedska internacionalka Isabelle Gulldén, koja dolazi iz Sävehofa. Inače, obje igračice pokazale dobre rezultate u pripremi i prvim utakmicama nove sezone.

No, najnovija je vijest da je Gulldén slomila ruku.
No, da ne bi bio kraj lomovima, druga pridošlica, Julie Aagaard, trenutno ima slomljenom nos.
TRENER ALBERTSEN: GULLDÉN JE ZA NAS GUBITAK, KAO DA MESSI NE IGRA ŠEST UTAKMICA ZA FC BARCELONU

Šveđanka Isabelle Gulldén (21) slomila je desnu ruku prošlog utorka na utakmicu Silkeborg Voel Viborg HK. Viborg ostaje bez nje dva mjeseca, dakle i bez njenog nastupa u Ligi prvakinja.
Kako je imala fantastičan učinak u prvim mjesecima u klubu, trener Martin Albertsen priznaje da je udarac za ekipu što mora igrati bez nje. On se nada da će je druge igračice zamijeniti, piše Viborgov portal www.vhk.dk.
– Bella je pokazala da je trenutno među najboljim svjetskim playmakericama, ako ne i najbolja u ovom trenutku. Teško je sprovesti našu igru bez nje. To je kao da FC Barcelona igra šest utakmica Lige prvaka bez Lionela Messija. Jasno je da to ima negativan utjecaj na cijelu ekipu, ali s druge strane pruža se mogućnost za druge igračice, što one moraju shvatiti i prihvatiti – kaže Albertsen.
Klub napušta i predsjednik: Peter Cassøe podnijet će ostavku, piše EHF.
Tatari s Viborgom u Koprivnici CILJ VIBORGA JE DRUGI KRUG
Nakon što je osvojio naslove u 2006, 2009. i 2010. godini ove sezone cilj je postao manji, pa se očekuje samo plasman u drugi krug. U Viborgu znaju što pričaju, jer je klub kao branitelj naslova prošle sezone bio eliminiran u grupnoj fazi. Osim toga cilj im je finale danskog prvenstva, koje su propustili prošle sezone, nakon poraza u polufinalu od Randersa.
MIKKELSEN VJERUJE U DRUGO MJESTO
Za Viborgovu kapetanicu ekipe Henriette Mikkelsen “grupa je vrlo uzbudljiva”:

– Sve četiri ekipe su izvrsne i imaju puno iskustva u Ligi prvakinja. Iako imamo vrlo jake protivnike, naše šanse su dobre. Po mom mišljenju, moramo ići dalje od skupine, u drugi krug. To će biti teško, ali nije nemoguće. Definitivno vidim Larvik kao favorite skupine, ali je sve otvoreno za drugo mjesto.

Naravno, to je bila prognoza prije početka natjecanja.

Evo njenog mišljenja o ostalim ekipama:
– Larvik je branitelj naslova, ima veliku momčad, bit će ih jako teško pobijediti, ali isto tako vjerujem da su malo oslabljeni, jer ne igra Gro Hammerseng. Sretna sam što igramo kod kuće u prvoj utakmici. Mislim da imamo vrlo dobre šanse da ih iznenadimo i pobijedimo u toj utakmici – rekla je Mikkelsen i pogodila, Viborg je pobijedio.
U Viborgu 2007.O Krim Mercatoru i Podravki Vegeti:
– Puno su promijenili igračica u Krimu, ali još uvijek imaju dobru ekipu. Za nas će biti zanimljivo vidjeti kako kako će se uklopiti naše bivše igračice Gorica Aćimović i Kristina Bille. Podravka je na papiru najslabija ekipa, ali ima puno iskustva u Ligi prvakinja. Nikada nije lako pobijediti u Koprivnici, gdje Podravka igra dobro i ima vrlo dobru podršku.
TRI PITANJE ZA TENERA MARTINA ALBERTSENA

ehfCL.com: Što su vaša očekivanja u vezi vaših ciljeva i suparnika u grupi?
– Imamo tvrdu skupinu s sadašnjim branitelj naslova i dvije dodatno vrlo jake ekipe. Larvik je branitelj naslova i favorit skupine. Slabiji su nego prošle godine, Løke je otišla, a Gro Hammerseng je trudna. No, oni još uvijek imaju sjajni golmanski duo i ekipno su na najvišoj razini. Sve momčadi u Ligi prvakinja imat će problema s Krimom, ojačali su se ove sezone. Pridošlica Franić je vrlo dobra all-round igračica. Također imaju Penezić, koju pokušavaju dobiti sve vrhunske ekipe. Također, Podravka Vegeta jača je nego prošle godine. Vrlo jaka domaća momčad u kojoj se sve igračice znaju vrlo dobro međusobno. Mi smo u procesu izgradnje ekipe za budućnost i vjerujem da možemo napraviti dobar dojam u Ligi prvakinja. Imamo veliki ekipni duh ove sezone i svaka igračica voli igrati rukomet.
ehfCL.com: Što sudjelovanje u Ligi prvakinja znači za vas i vaš klub?
– Za nas uvijek nešto posebno znači igrati na plavom podu. Za mene i ekipu to je veliki izazov, kako bi se postigao dobar rezultat među toliko velika ekipa.
U Viborg u 2010.ehfCL.com:
Koji su vaši osobni favoriti za osvajanje naslova ove sezone – i zašto?
– Györ je moj favorit. Po mom mišljenju Lekić, Løke i Radičević upravo su ono što im je potrebno. Radečević će Györu dodati agresiju, Lekić i Løke su igračice visoke klase. Ostali kandidati za naslov su Budućnost, Pltchim, Larvik i Itaxo zbog iskusnih igrača. No, ostale ekipe mogu postati veliko iznenađenje!
PODACI O VIBORGU
Došle: Maria Fisker (Randers HK), Isabelle Gulldén (IK Sävehof/SWE), Julie Aagaard (Aalborg DH), Pernille Holst Larsen (HC Odense).
Otišle: Gorica Aćimović (RK Krim/SLO), Maja Savić (Buducnost Podgorica/MNE), Carmen Amariei (HDM Cetate Deva/ROU), Pia Hildebrand (Rosengarten/GER), Katja Lausen (Slagelse FH).
Trener: Martin Albertsen, od 2011.
NASTUPI U LIGI PRVAKINJA

Sudjelovanje u Ligi prvakinja (uključujući sezonu 2011/2012.): 16 puta.
Pobjednik: 2005/06, 2008/09, 2009/10.
Finalist: 1996/97, 2000/01.
Polufinalist: 2002/03.
Četvrtfinale: 1997/98, 2004/05, 2006/07.
Zadnjih 16: 1994/95.
Drugi krug: 2007/08.
Grupna faza: 1995/96, 1999-1900, 2001./02, 2010/11.
EHF KUP
Pobjednik:
1993/94, 1998/99, 2003/04
DANSKO PRVENSTVO
Danski prvak:
1994, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2002, 2004, 2006, 2008, 2009, 2010.
Danski kup: 1994, 1996, 1997, 2004, 2007, 2008, 2009, 2011.
Pridružite se rastućoj zajednici rukometnih navijača na Facebooku!
www.facebook.com/ehf.champions.league