Viborg Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašasnkerOd početka se vidjelo da Podravka Vegeta uz svu borbenost neće moći parirati Viborgu. Pobjeda Dankinja u prvom susretu 3. runde kvalifikacija za EHF kup od 32:17 (16:9) zaslužena je. Prevagu je donijela vratarka Poulsen (18 obrana). Na Podravkinoj strani odlične su bile Kapitanović na vratima (13 obrana) i Vidak (11 golova).

Viborg Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašasnkerSpektakl na predstavljanju ekipa. Lijep doček s pljeskom Podravke Vegete, a onda zatamnjenje dvorane, reflektori i dim i izlazak Viborgovih rukometašica s dječicom. Oko 2001 gledatelja dočekalo je svoje na nogama i s udaraljkama stvaralo početnu atmosferu. U gledalištu 25-30 kineskih sportašica koje su pomno pratile i trening u petak navečer.

Viborg Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašasnkerViborg je imao brzu kontru zasnovanu na obranama Poulsen. Tu se isticalo brzonogo krilo Hansen (6 golova), a izvana su bile raspucane Joergensen i ostale. To je, recimo Podravki nedostajalo: pucačka potpora Vidakovoj vanjskih igračica.

Viborg Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašasnkerMeđutim, požrtvovnost, borbenost, želja bili su u suprotnosti s rezultatom Podravke. Ne pamtimo kada je ekipa djelovala tako željno i ratoborno. Šteta da tu sliku nije pratila i slika na semaforu.

Uzvrat je u Koprivnici u subotu 18. studenoga u 18 sati.

Viborg Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašasnkerPRVA UTAKMICA 3. KRUGA KVALIFIKACIJA ZA GRUPNU FAZU EHF KUPA

VIBORG – PODRAVKA VEGETA 32:17 (16:9)

VIBORG – Viborg Stadionhal. Gledatelja: 1200. Suci: Ruud Geraets i Paul Geraets (obojica Nizozemska). EHF delegat: Lars Berndtsson (Švedska).

VIBORG: Poulsen Vestergaard (17+1), Olsen Nordstrom (-); Hald 2, Strömberg 1, Joergensen 5, Haugsted 3, Hansen 6, Nolevska 1, Nielsen, Norgaard Osterballe 5(3), Hykkelbjerg, Hoeg-Poulse 1, Nielsen Filtenborg 2, Jensen 2. TRENER: Allan Heine Pedersen.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (13+0), Ećimović (-); Turk 1, Dežić, Karlovčan, Popović, Toth, Džono 3, Mrđen, Franušić, Vidak 11(1), Pavlović, T. Petika 1, Horvat, Debelić 1. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Viborg 3(3), Podravka Vegeta 2(1).

ISKLJUČENJA: Viborg 2 minute (Hoek-Poulsen), Podravka Vegeta 6 minuta (Karlovčan, T. Petika, Debelić).

IGRAČICA UTAKMICE: Rikke Vestergard Poulsen (Viborg).

Viborg Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašasnkerViborg Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-Mašasnker