U sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović RK Podravka Vegeta danas je igrala treće kolo Prve HRL za žene. Protivnice su bile igračice ekipe RK Sesvete Agroproteinka, uoči ove utakmice devetoplasirana momčad lige. Trener Saračević danas je više minuta dao igračicama koje nisu toliko sudjelovale u utakmicama DELO EHF Lige prvakinja, kao i one koje se vraćaju nakon ozljeda. U kadru nisu bile Dumanska, Turk i Milosavljević.

Utakmica je krenula standardnim iskušavanjem obje momčadi, nakon deset minuta igre rezultat je bio 5-5. Sredinom prvog poluvremena susret je i dalje bio izjednačen, a u nekoliko navrata gostujuća ekipa Sesveta došla je u vodstvo. Ipak, kvaliteta igračica Podravka Vegete došla je do izražaja te su preokrenule rezultat do isteka prvog poluvremena. Na odmor se otišlo s rezultatom 15-11 za RK Podravka Vegetu.

U drugo poluvrijeme koprivničke rukometašice krenule su serijom 9-1 što je na isteku 44. minute donijelo rezultat 24-12. Nastavila se raspucana večer Podravkinih rukometašica koje su do kraja susreta upisale visoku pobjedu 37-19.

Puno igračica smo odmorili, a dio njih imao je trening jutro. Neke igračice su stvarno iskoristile svoju šansu, dok druge baš i nisu – rekao je trener Saračević nakon utakmice. 

Idući susret koji čeka rukometašice Podravka Vegete je onaj domaći europski kada u sklopu grupne faze DELO EHF Lige prvakinja u Koprivnici gostuje danski Odense. Susret se igra u nedjelju u 16 sati, bez prisutstva gledatelja.

Prva HRL za žene, 3. kolo, 14. listopad, 18 sati, SD Gimnazije Fran Galović

RK Podravka Vegeta – RK Sesvete Agroproteinka 37-19  (15-11)

RK PODRAVKA VEGETA: Tucaković (7/15), Ećimović (6/17), Zadravec 1, Beganović, Karlovčan 5, Popović 2, Milošević 1, Džono 2, Mugoša, Franušić 5, Buljan 8 (3), Ećimović, Škarić 1, Zrnić 6, Bancilon 4, Tsakalou 2, Carlos.
TRENER: Zlatko Saračević.

RK SESVETE AGROPROTEINKA: Lovrenčević (3/24), Zetović (2/18), Kocijan, Tupek 1, Bešen, Grlić, Krezo 5, Burić 5, Cvitanović, Brkić 5, Gavrilović, Zetović, Pehar 3, Čoraš, Jukić, Mamić.
TRENER: Nikola Škorić.

Foto: Ivan Brkić