Podravka Vegeta - Sesvete Agroproteinka // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta u zaostaloj utakmici 10. kola 1. HRL pobijedila je večeras (utorak) ekipu Sesvete Agroproteinku 30:20 (13:6). Skoro cijelo drugo poluvrijeme igrao je mlađi dio ekipe, uz niz kontranapada i lijepih poteza. Različito od 1. poluvremena.

Podravka Vegeta - Sesvete Agroproteinka // Foto Ivo Čičin-MašanskerNaime, do rezultata 3:4 Sesvete su vodile. Kod 2:2 u 8. minuti Mrđen uskače u šesterac, mreža je prazna, nema golmanice, a lopta sijevne – iznad gola.U 15. minuti Toth zbog ozljede noge napušta igru. Podravka Vegeta zarana u odnosu na neke dosadašnje utakmice prelazi u sigurno vodstvo. Kod 8:6 Džono promašuje zicer. Tena Petika zabija za 10:6 i to je bio tek drugi gol koji su domaće postigle iz vanjske pozicije. Previše su se nabijale na crtu bez pravog rješenja. Ali Sesvete nisu imale dovoljno snage ni za trku, ni za udarce, pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom Podravke Vegete 10:6. Istakle su se Debelić, Turk, Dežić. Kapitanović na golu imala je osam obrana.

Podravka Vegeta - Sesvete Agroproteinka // Foto Ivo Čičin-MašanskerPočetna postava drugog poluvremena bila je: Ećimović, Horvat, Pavlović, Džono, T. Petika, Mrđen, Dežić. Uskoro su ušle i Popović, Pavlović, pa Franušić. Nije se gledalo na rezultat, ali je svejedno i ova mlađa garnitura podebljala razliku.

Osobito su se istakle Korina Karlovčan i Tena Petika. Karlovčan je dobro igrala prednjeg u obrani, pa srednju vanjsku, a realizirala je i šest kontranapada. U stvaranju razlike malo je pomogao i gostujući trener, koji je u nekoliko navrata forsirao igru bez golmanice, ali igračice nisu bile uvježbane za brzu izmjenu, pa su primale golove u praznu mrežu. S tim da je golmanica Lucija Bešen svakako bila jedan od jačih aduta gošći uz raspucanu, prvu realizatoricu susreta, Anu Anđelić (10 golova). Pohvale zaslužuje i vanjska igračica Sesveta Mia Bošnjak.

U subotu u 18 sati u sportskoj dvorani Gimnazije Frana Galovića igrat će se utakmica 12. kola s Petason Vranjicom, a onda slijedi pauza do 30. siječnja kada se igra osmina finala kupa.

Podravka Vegeta - Sesvete Agroproteinka // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 10. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – SESVETE AGROPROTEINKA 30:20 (13:6)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 150. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (Štivica). Nadzornik HRS-a: Miljenko Komerički (Kutina).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (8+0), Ećimović (5+0); Turk 3, Dežić 4(1), Karlovčan 6, Popović, Toth, Džono 1, Mrđen, Franušić 1, Vidak, Pavlović 3, T. Petika 6, Horvat 2, Debelić 4. TRENERICA: Snježana Petika.

Podravka Vegeta - Sesvete Agroproteinka // Foto Ivo Čičin-Mašansker

SESVETE AGROPROTEINKA: L. Bešen (11+19, Lovrenčević (0+-); Glibanski, M. Bešen 2(1), Galetić 1, Rezić, Marić, Bikić, Vlajsović, Anđelić 10(1), Lisjak 2, Bošnjak 4, Peraica. TRENER: Vladimir Jelčić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(1), Sesvete Agroproteinka 2(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Popović, Horvat), Sesvete Agroproteinka 8 minuta (Lisjak 2+2, Glibanski, Bošnjak).

IGRAČICA UTAKMICE: Korina Karlovčan (Podravka Vegeta).