Sportska dvorana Graditeljske škole Čakovec bila je poprište prve utakmice RK Podravka Vegete nakon 18 dana bez službenog susreta. Rukometašice Podravke provele su neko vrijeme u samoizolaciji i u tom razdoblju nije bilo aktivnosti. Povratak prvenstvenim obavezama značio je i okršaj 5. kola Prve HRL za žene u kojem su protivnice bile igračice ŽRK Zrinski.

Odmor su dobile Mugoša i Beganović. Trener Saračević u najavi utakmice kazao je kako želi pobjedu i kroz ovu utakmicu planirao je dati priliku svim dostupnim igračicama kako bi ponovno osjetile teren. Delegat utakmice bio je I. Mikša, dok je susret sudio sudački par Butorović. Utakmica je igrana bez gledatelja.

Prvi gol na utakmici djelo je Podravkašice Ane Turk, a već nakon nekoliko uvodnih minuta Saračevićeva ekipa se odvojila, na semaforu je u 6. minuti stajalo 1-5. Snaga koprivničke ekipe došla je do izražaja u ranim minutama susreta koji se praktično mogao smatrati riješenim već u 15. minuti kad je RK Podravka Vegeta vodila 10 razlike, bilo je 3-13. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 7-23.

U drugom dijelu nastavila se dobra i raspucana forma rukometašica Podravka Vegete koje su popravljale gol razliku i pokazale koliko im je zapravo nedostajalo natjecanja. Konačan rezultat bio je 14-41 za RK Podravka Vegetu, čak 27 razlike.

Već u subotu rukometašice Podravke čekaju novi, europski izazovi. U Koprivnicu stiže francuski Brest, igra se u 16 sati, bez gledatelja.

Čestitam curama na ozbiljnom i dobrom pristupu, bilo je bitno da svaka od njih dobije podjednaku minutažu jer dugo nismo igrali utakmice da osjete teren i protivnice. Sve su bile dobre, sve igrale po poluvrijeme – rekao je trener nakon utakmice. 

Prva HRL za žene, 5. kolo, 20 sati, SD Graditeljske škole Čakovec

ŽRK Zrinski – RK Podravka Vegeta 14-41 (7-23)

ŽRK ZRINSKI: Kozjak 0/19, Žvorc 6/28, D. Car, Rebernik, Rajher, Radek, Vuljak 3, Siročić, Zanjko, Balić 2, Resman 1, E. Car, Bartolić 2. Laptoš 2, Blagus, Balent 3.
TRENER: Saša Kuček

RK PODRAVKA VEGETA: Dumanska 6/10, Tucaković 3/8, Ećimović 6/11, Zadravec 4, Turk 6, Karlovčan 3, Popović 2, Milošević 2, Džono 4, Milosavljević 3, Franušić 5, Buljan 2, Škarić 3, Bancilon 3, Tsakalou 1, Carlos 3.
TRENER: Zlatko Saračević