Djevojčice Podravke 3 (rođene 2006. i mlađe) su u nedjelju 13. listopada 2019. u sportskoj dvorani Tehničke škole Virovitica u Virovitici odigrale 1. krug HRLD za djevojčice ”A” 2006. godište i mlađe s ekipama RK Osijek i RK Olimpija, obje iz Osijeka.

Djevojčice Podravke 3 su u obje utakmice ostvarile visoke pobjede. S posebnim zanimanjem se čekala prva utakmica protiv RK Osijeka jer su protiv te ekipe ostvarile tešku pobjedu na Završnici prvenstva Hrvatske u travnju ove godine u Poreču. Naše djevojčice su ušle u utakmicu motivirano, s velikom željom za dokazivanjem, što je rezultiralo visokim početnim vodstvom od 6 : 0. Od samog početku Koprivničanke igraju čvrsto u obrani te su Osječanke teško dolazile u priliku za šut, što Podravkine djevojčice koriste i prvo poluvrijeme završava s visokih 15 : 4 za Podravku. U drugom poluvremenu nastavljaju s čvrstom i pokretljivom obranom iz koje proizlaze brze polukontre i kontre te lijepa i efikasna igra u napadu sa šutevima sa svih pozicija, što ih u konačnici dovodi do pobjede rezultatom 34 : 12.

U drugoj utakmici s Olimpijom iz Osijeka Podravkašice nastavljaju koncentrirano i u istom ritmu te pobjeđuju s 37:9.

Veseli činjenica da je igralo svih 20 djevojčica te da su tijekom 80 minuta igre odradile sve dogovoreno.

Foto: Dražen Pevač
Tekst: Nenad Smiljanec

Rezultati utakmica:
Osijek – Podravka 12 : 34 (4 : 15)
Podravka – Olimpija 37 : 9 (20 : 3)