Rukometašice Podravke Vegete odigrale su utakmicu 3. kola EHF Europske lige na domaćem terenu i upisale pobjedu 23:19, poluvrijeme 13:9.

Sjajno su otvorile današnju utakmicu naše igračice, čvrstom obranom i dobrim rješenjima u napadu pa su nakon sedam minuta susreta vodile 3:0. Baš kao što su se i nadale, da mogu zaprijetiti i Norvežankama, tako su i otvorile današnji susret na radost domaće publike. Ovakvo otvaranje utakmice natjeralo je trenera gostujuće ekipe da pozove minutu odmora. Lucija Bešen koja je i danas uz pomoć obrane sjajno otvorila utakmicu je i nakon predaha norveške ekipe imala sjajan odgovor na dogovorenu akciju, ali lopta se odbila Norvežanki u ruke i u osmoj su minuti došle do svog prvog pogotka. Nastavile su podravkašice u istom ritmu i kontrola rezultata je i dalje bila u našim rukama. Prvi puta podravkašice dolaze i do +4 nakon 12 minuta susreta, Barišić je ponovno uputila onaj svoj nezaustavljivi šase i digla publiku na noge. Približile su se Norvežanke na dva pogotka u nastavku, ali vraća to ponovno Barišić na +4, deset minuta prije kraja prvog dijela. Ubrzo dolazimo i u šansu za +5, ali mala greškica osigurala je Norvežankama jedan brz i lak pogodak. U nastavku su i dalje naše djevojko smireno došle i do  željenih+5, a dvije i pol minute prije kraja prvog dijela strijelkinja je za prvo takvo vodstvo u prvom dijelu bila Josipa Mamić. Sjajno je obranila nakon toga i novi pokušaj Norvežanki naša Lucija Bešen, a naša je ekipa na odmor otišla s četiri pogotka prednosti, rezultat je bio 13:9.

Slavlje s klupe//foto:Ivan Brkić

Drugo poluvrijeme otvorili smo kao Norvežanke prvo i punih osam minuta nismo došli do pogotka, a za to vrijeme su Norvežanke došle do priključka, rezultat je bio 14:13. Puno bolje su se obrambeno Norvežanke postavile u drugom dijelu, a naše djevojke nisu pronalazile adekvatna rješenja u napadu. Nije to nešto čemu se treba čuditi, ova je ekipa u prošloj sezoni igrala Ligu prvakinja i imaju iskustvo igranja ovakvih utakmica, a u skupini Europske lige do danas su bile bez poraza. Izvukle su se podravkašice iz te crne rupe i nakon 12 minuta drugog dijela ponovno imamo prednost od 3 pogotka, rezultat je bio 16:13 što nam je automatski dalo dodatnu energiju u napadu. Ne može se reći da je bilo mirno jer kako se utakmica primicala kraju želja za pobjedom u domaćim redovima bila je jača jer ovu utakmicu podravkašice su kontrolirale cijelo vrijeme, uz stalno vodstvo, a gošće nisu došle ni do izjednačenja ni u jednom trenutku susreta. Bešen je tu odradila odličan posao, kasnije i Tucaković sjajno reagira, a dodatni poguranac nam je 12 minuta prije kraja utakmice dao i pogodak Lee Franušić koja nas je vratila na +4, bilo je 19:15. Ponovno su nam se približile  Norvežanke u nastavku na dva pogotka, ali nastavile su borbeno naše djevojke do samog kraja i zasluženo slavile na domaćem terenu. Sada drže prvo mjesto u skupini s pet od mogućih 6 bodova. Pobjedu je zasjenila ozljeda u posljednjim minutama i to naše Tine Barišić koja je dosad pokazala izuzetno puno kako u napadu tako i u obrani. Djevojke su stoga s terena otišle dostojno, zadovoljne pobjedom, ali zabrinute za svoju suigračicu koja daje veliku energiju ovoj ekipi i bez koje će biti teško. U ovom trenutku nemamo informacije o ozljedi no priželjkujemo da ona nije toliko teška koliko je izgledala na terenu. 

Danas je u našim redovima najviše zabila Mamić koja je izvodila i sedmerce ukupno pet, a slijede ju Barišić i Katarina Pandža s po četiri te Franušić i Šenvald koje su danas svaka po tri puta zatresle protivničku mrežu. Lucija i Antonija su danas na vratima dale veliki doprinos i upisale 12 obrana. 

Ivica Obrvan//foto: Ivan Brkić

Dojmove nakon utakmice s nama s podijelili trener Ivica Obrvan i Lea Franušić. 

Najprije bih se osvrnuo na nesretnu ozljedu te se i dalje nadam da neće ispasti ono najgore. Minutu prije kraja utakmice kada je ona praktički već bila rezultatski riješena. Žao mi je i osjećaji su podijeljeni, a djevojke su tužne jer im je teško bilo vidjeti je takvu. Ima našu podršku i bit ćemo uz nju. Ni vi ni ja ni sam klub ne možemo biti realni s ove prve tri odigrane utakmice, ali to je tako u sportu i ja to razumijem. Zaboravimo vrlo brzo da smo maštali o ponekom bodu, a sad od mogućih 6 imamo pet bodova. To je jako dobro izgledalo prije svega što se tiče borbenosti, zalaganja. Ono što je meni jako drago je da sam kroz ove tri utakmice uspio uvjeriti djevojke da uz kvalitetan rad i pripremu možemo svakog pobijediti. Treba se ostaviti srce na terenu i ne treba nikome unaprijed pripisati bodove što su djevojke shvatile na moju sreću i poslale poruku svojim igrama da se na nas ozbiljno računa. Nastavit ćemo i dalje jednako trenirati kao da se ništa nije dogodilo. Sada imamo jednu manju pauzu od Europske lige i u iščekivanju smo vijesti o Tininoj ozljedi jer ako ona bude ozbiljna onda smo jako hendikepirani i nadam se da ćemo dobiti malo radosnije vijesti – rekao je trener Ivica Obrvan. 

Lea Franušić//foto: Ivan Brkić

Lea Franušić je također imala ponešto za dodati i čestitala je svojim curama na vrhunskoj izvedbi.

Nakon utakmice s Nykobingom ovo više nisu iznenađenja. Pripremale smo se jednako i nismo se uzvisile. Radile smo teško cijeli tjedan i pripremile se do detalja kako se moglo vidjeti i u ovoj utakmici. Svaki njihov napad smo pročitale, bile hrabre i borbene u obrani i zaustavile im svaki pokušaj na gol. Golmani su nam odradili vrhunski posao, najprije Bešen pa Tonka. Čestitam mojim curama na vrhunskoj izvedbi i nažalost imali smo nesretan kraj. Bez obzira na bodove jako nam je važno da znamo što je s Tinom i da smo uz nju do kraja – rekla je Franušić. 

PODRAVKA VEGETA – STORHAMAR 23:19 (13:9)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 1600. Suci: Ruud i Paul Gearets (Nizozemska). Delegat: Vladimir Jović (Bosna i Hercegovina).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (2), Galinec, Bešen (10); Zadravec 2, Vuković 1, K. Pandža 4, Popović, Franušić 3, Đelekovčan, L. Kalaus, Šenvald 3, Vuljak, Barišić 4, Šimara 1, A. Pandža, Mamić 5(4).
TRENER: Ivica Obrvan.
STORHAMAR: Nygaard 1 (6), Raasok (3); Amundsen 1, Hogseth 3, Rivas-Toft, Venn 1, Abdula 1, Löfqvist 1, Enger, Svele 1(1), Ellertsen 1, Jacobsen, Obaidli 6(3), Nestaker 3.
TRENER: Kenneth Gabrielsen.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(4), Storhamar 6(4).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 min, (Šenvald, Barišić, Mamić), Storhamar 2 min. (Svele).