Rukometašice Podravka Vegete su odigrale utakmicu 17. kola 1.HRL za žene na gostujućem terenu protiv Lokomotive, a u susretu prožetom neizvjesnošću naše su djevojke slavile rezultatom 19:20. Da je obrana na jednoj i drugoj strani bila prilično jaka pokazuje i rezultat i mali broj pogodaka. Imala je Lokomotiva u dva navrata i +4, ali današnje veliko srce i timski dug cura iz Koprivnice donio je novu pobjedu i nova dva boda u derbiju prvenstva.

Podravkašice otvaraju utakmicu vodstvom u prvoj minuti pogotkom Dejane Milosavljević sa sedam metara nakon prekršaja na Sari Šenvald. Trener Goran Mrđen odlučio je krenuti s Turk i Mugošom na krilima, na pivotu je bila Sara Šenvald, a na vanjskim pozicijama Barišić, Milosavljević i Franušić dok je na vratima krenula Tucaković. Odmah u drugoj minuti uslijedilo je isključenje za Lokomotivinu igračicu zbog grubog prekršaja na Barišić. U šestoj minuti sedmerac za Lokomotivu i rezultat je u egalu 2:2. Čvrsta i gruba utakmica s prilično pokretljivom obranom imala je svoju težinu jer će itekako utjecati na to kome će ove godine otići naslov prvaka.

Najavljivao je trener uoči utakmice da se neće tražiti devet razlike nego dobra utakmica u kojoj je cilj pobijediti. Zadatak je to koji su njegove cure u današnjoj utakmici u potpunosti izvršile.

Slavlje na kraju utakmice// foto:Ivan Brkić//RK Podravka

Nakon osam minuta susreta dolazi Lokomotiva do prvog vodstva u današnjem susretu najprije za 3:2, a potom i za 4:2. Nakon odlaska Lokomotive na +3 trener Goran Mrđen u 11. minuti zove time out. Uslijedio je dobar niz za Podravkine igračice koje se približavaju na samo pogodak zaostatka, a dobro je došla i pogreška u dodavanju domaćih igračica, ali ne uspijevaju izjednačiti odabranice Gorana Mrđena. U 15. minuti na semaforu je tek 5:4. Do 18. minute susreta Lokomotiva je opet na +3, rezultat je 7:4. Nije išlo od ruke u napadu podravkašica uz čvrstu obranu zagrebačke ekipe i raspoloženu Bešen. Nakon 20 minuta susreta Lokomotiva je zagrabila prema još većem vodstvu od +4 za rezultat 9:5. Do kraja prvog dijela približavaju se podravkašice, ali na odmor odlaze s dva pogotka zaostatka i uz rezultat 11:9.

Čvrsta obrana i u drugom dijelu, na jednoj i drugoj strani, ali Lokomotiva i dalje kontrolira utakmicu na 2-3 pogotka prednosti. Nakon pet minuta drugog dijela na semaforu je 12:10, ali u nastavku se dižu podravkašice, a vjetar u leđa daje im i Dumanska. U 42. minuti susreta dolaze podravkašice na pogodak zaostatka. Moglo bi se reći da je to bio najključniji trenutak utakmice nakon kojeg je uslijedilo izjednačenje 14:14, pogodak je realizirala Dijana Mugoša što je uzburkalo redove domaće ekipe  pa je trener Nenad Šoštarić pozvao minutu odmora. U nastavku se borba vodi za svaki gol i svaka pogreška je naočigled veliki teret za obje ekipe. Do 21. minute rezultat je 18:17 no Dumanska brani i podravkašice su u novoj prilici za izjednačenje koje je i realizirala Stelmakh za 18:18. U novom napadu, Dejana prebacuje za Turk u kontru, ali mala nepreciznost i Podravka se ne uspijeva domoći vodstva. Pet minuta prije kraja minimalnu prednost ima Lokomotiva, rezultat je 19:18. Novo izjednačenje uslijedilo je 4 minute prije kraja, pogotkom Tine Barišić. Bio je to njezin peti u današnjem susretu. Nakon toga odgovornost za izvođenje sedmerca preuzima Sara Šenvald koja postiže važan pogodak za vodstvo Podravke minutu prije kraja. Uvelo je to obje ekipe u dramatičan završetak koji na kraju bolje koriste odabranice Gorana Mrđena i upisuju vrijednu pobjedu 19:20.

Borba i neizvjesnost, foto:Ivan Brkić//RK Podravka

Nakon utakmice svoje su dojmove podijelili trener Goran Mrđen i vratarka Podravke Yuliya Dumanska.

Trener Goran Mrđen bodri svoju ekipu s klupe//foto:Ivan Brkić//RK Podravka

Svaka čast curama na pobjedi. Borile su se od prve do zadnje minute. Bio je to pravi derbi koji rukometno nije bio najljepši. Čestitam i Lokomotivi, stvarno su odigrali dobru utakmicu. Mi smo utakmicu otvorili s promašenim zicerima pa nas je to malo poremetilo, ali nismo odustali cijelo vrijeme i vjerovali do kraja te na kraju dobili jedan razlike. Sretni smo jer smo htjeli potvrditi da možemo igrati i bit će još tih utakmica sigurno – rekao je trener Goran Mrđen.

Ono što se i s tribina moglo vidjeti je veliko zajedništvo unutar ekipe. Cure su i trenucima kada je Lokomotiva imala vodstvo od četiri pogotka bile oslonac jedna drugoj, vidjela se i čula njihova međusobna podrška i bodrenje koje ih je na kraju i dovelo do preokreta.

Svakako da, to se bolje vidi s tribine. Objektivno je tako, danas smo igrali obranu dobro i mi i oni i to pokazuje broj golova. Bili smo u situaciji i prije samog kraja kada smo došli u egal i kada smo mogli prije prelomiti utakmicu. I dalje tvrdim da je bilo iluzorno da tražimo devet razlike s bilo kim u ligi, na domaćem terenu, a pogotovo s Lokomotivom u gostima koja ima stvarno kvalitetu – zaključio je trener Goran Mrđen.

Iako su sve cure junakinje današnjeg susreta jedna je morala dati i izjavu nakon utakmice, a to je danas svojim obranama itekako zaslužila Yuliya Dumanska.

Drago nam je zbog pobjede iako nije bilo dovoljno da nadoknadimo izgubljeno iz utakmice u Koprivnici u listopadu. U nastavku sezonu moramo i dalje poticati zajedništvo i davati sve od sebe. Još je mnogo utakmica pred nama i u prvenstvu i u Kupu. Želim da ostanemo zdrave i borimo se do kraja – rekla je Dumanska. 

Sportska dvorana Dom sportova. Gledatelji: 150 Suci: Robert Gonzurek i Tomislav Cindrić

Lokomotiva Zagreb 19(11)

Podravka Vegeta 20(9)

Lokomotiva Zagreb: Ivančok,Bešen;Burić 2, Šimara 5, Posavec 3, Ćurić, Petika 3, Kalaus 1, Japundža 3, Orlović, Dežić, Sedloska, Škarić, Malec, Prkačin 2, Mamić. Trener: Nenad Šoštarić

Podravka Vegeta: Tucaković, Dumanska; Zadravec ,Turk 3, Karlovčan, Milošević, Gudelj, Milosavljević 2, Megerle, Mugoša 2, Franušić 3, Međurečan, Šenvald 2, Stelmakh 3, Barišić 5, Pavković. Trener: Goran Mrđen

Sedmerci:Lokomotiva 3/6/Podravka Vegeta 4/6

Isključenja: Lokomotiva 10 min(Prkačin, Mamić, Orlović, Burić 2+2)/Podravka Vegeta 4min( Stelmakh, Barišić)

Foto:Ivan Brkić