Finalnim susretom između Mađarske i Rusije spuštena je zavjesa na 13. Europsko juniorsko prvenstvo rukometašica. Naslov prvakinja ide u Mađarsku koja je s lakoćom svladala Rusiju 31:22. Bronca će pak, u Francusku koja je pobijedila Švedsku 30:29. Zanimljivo je spomenuti da su prvi put od 2004. godine skandinavske reprezentacije ostale bez medalje. Hrvatska je natjecanje završila na 7. mjestu, što je njezin najbolji rezultat u posljednjih deset godina.

Lijepa je vijest za hrvatski rukomet i to da je desno krilo Bruna Zrnić izabrana je u idealnu postavu prvenstva. Prava je rijetkost da u sedmorku turnira bude odabrana igračica iz reprezenentacije koja je osvojila sedmo mjesto. Ponos je još veći jer je Bruna Zrnić kao mlada talentirana igračica prošlu sezonu nastupala za RK Podravka Vegetu gdje je brusila svoj talent u prvoj i drugoj hrvatskoj rukometnoj ligi. Svoju karijeru Bruna će nastaviti u ŽRK Bjelovaru, a mi joj ovim putem želimo čestitati na uspjehu te da hrabro odgovara na sve nove izazove koji ju očekuju. Spomenimo još da je na ovom europskom prvenstvu nastupila i Ana Buljan, Podravkina obrambena igračica koja se uskoro pridružuje pripremama te lijevo krilo Margarita Škarić koja će svoju karijeru nastaviti u Trešnjevci.

All-star Team:
Vratarka: Anna Bukovszky (Mađarska)
Lijevo krilo: Maja Merai (Mađarska)
Lijevi vanjski: Daria Statsenko (Rusija)
Srednji vanjski: Lena Grandveau (Francuska)
Desni vanjski: Nina Koppang (Švedska)
Desno krilo: Bruna Zrnić (Hrvatska)
Kružna napadačica: Sarah Boukit (Francuska)
Obrambena specijalistica: Charite Mumbongo (Švedska)
MVP: Blanka Kajdon (Mađarska)
Igračica s najviše postignutih pogodaka: Katarina Pandža (Austrija – 68 golova)

Foto: HRS