Kadetkinje Podravke Zadar // Foto www.hr-rukomet.hrNa Završnici prvenstva Hrvatske za kadetkinje mlade Podravke s obje pobjede u grupi (Lokomotiva 15:14, Murvica 28:16) i u daljnjem razigravanju s još jednom (Zrinski 19:10), osigurale borbu za prvaka. Večeras u 19 sati igraju prvu utakmicu sa Splitom 2010.

 

Evo dosadašnjih utakmica i sastava (prema službenoj stranici prvenstva www.hr-rukomet.hr)

DANAS, SUBOTA // PODRAVKA – ZRINSKI 19:10 (7:4)

 

Zasluženom pobjedom Podravka je ostvarila plasman borbe za prvo mjesto, a Zrinski će natjecanje nastaviti u razigravanju za plasman od 4. do 6. mjesta.

U redovima Podravke danas najučinkovitije bile su Korina Karlovčan i Tea Hmelina s po pet postignutih pogodaka, a zasigurno treba pohvaliti mladu perspektivnu vrataricu Ivu Šafar, koja je pridonijela dosadašnjim dobrim rezultatima svog kluba. Isto tako u redovima Zrinskog pored danas najučinkovitija Elene Benčik koja je postigla tri pogodaka, a treba izdvojiti i Martu Kozjak, djevojčicu koja, znatno mlađa od suigračica, pruža odlične igre u obrani tijekom cijele završnice.

PODRAVKA – ZRINSKI 19:10 (7:4)

PODRAVKA: Ema Kosnica, Lana Ljubić, Korina Karlovčan 5, Elena Popović, Karla Franjkić 1, Lana Brkić, Leonarda Šenvald, Tea Hmelina 5, Iva Šafar, Magdalena Horvat, Tena Petika 2, Nina Alvir 1, Iva Papac 2, Marija Helena Mikulčić, Katarina Borac, Ivona Mrđen 3. TRENERICA: Snježana Petika.

ZRINSKI: Marta Kozjak, Dea Malašić, Dora Pajić, Gita Šarić 2, Nika Bogdan, Sara Senčar, Dina Glad 1, Lana Blagus, Aleksandra Sinanović 1, Nikolina Ladić 1, Tatjana Androić 1, Katarina Kovačević, Ena Car 1, Elena Benčik 3.

JUČER, PETAK

U A grupi Podravkine kadetkinje ostvarile su obje pobjede, s Lokomotivom 15:14 i s Murvicom 28:16.

LOKOMOTIVA – PODRAVKA 14:15 (6:8)

PODRAVKA: Ema Kosnica, Lana Ljubić 2, Korina Karlovčan 1, Elena Popović, Karla Franjkić 3, Lana Brkić, Leonarda Šenvald 1, Tea Hmelina, Iva Šafar, Magdalena Horvat, Tena Petika 2, Nina Alvir 2, Iva Papac 2, Marija Helena Mikulčić, Katarina Borac, Ivona Mrđen 2. TRENERICA: Snježana Petika.

PODRAVKA – MURVICA 28:16 (11:8)

PODRAVKA: Ema Kosnica, Lana Ljubić 2, Korina Karlovčan 3, Elena Popović, Karla Franjkić, Lana Brkić 2, Leonarda Šenvald, Tea Hmelina 2, Iva Šafar, Magdalena Horvat 6, Tena Petika 7, Nina Alvir 2, Iva Papac 4, Marija Helena Mikulčić, Katarina Borac, Ivona Mrđen 2. TRENERICA: Snježana Petika.