Podravka Vegeta - Hypo Nö // Foto Robert ŠoštarićKrim Mercator i Budućnost 28:25 (14:12) u prvoj utakmicu 3. kola 7. memorijalnog turnira Josip Samaržija Bepo. Tako je Krim Mercator pobjednik ovogodišnjeg turnira sa svih šest osvojenih bodova. Budućnost je druga. Na utakmici je bio i zamjenik gradonačelnika Nikšića iz Crne Gore Mladen Perišić. Nikšić i Koprivnica su gradovi prijatelji.

U drugoj utakmici 3. kola Podravka Vegeta i Hypo Nö 30:31 (14:12). Tako je Hypo osvojio treće, a Podravka četvrto mjesto

PODRAVKA VEGETA NIJE USPJELA ZADRŽATI VODSTVO – POBJEDA HYPA 30:31

U zadnjoj utakmici Bepova turnira Bečki Hypo pobijedio je Podravku Vegetu s 30:31 (14:12) i tako zauzeo treće mjesto. Krim Mercator pobjednik je turnira, druga je Budućnost, a četvrta Podravka Vegeta.

Hypo je prvi puta poveo, pa čak i s dva razlike, u 43. minuti, 19:21, a otada je Podravka Vegeta izjednačavala ili tek pokušala dostići povoljniji rezultat. Nakon odličnog početka, domaće su pale. Hrupec nema dovoljno spremnih igračica, bez obzira na veliku učinkovitost Damnjanović, Milanović Litre i Tatari. No, ne treba želiti, jer to je tek početak pravih priprema za prave utakmice u listopadu. Do tada će i olimpijke biti potpuno fizički spremne. Sada je to još uvijek ”šaroliko”. Na čitavom turniru sve je bilo korektno: bolji, ili spretniji, ili spremniji pobjeđuje.

7. MEMORIJALNI TURNIR JOSIP SAMARŽIJA BEPO, 3. KOLO, 2. UTAKMICA

PODRAVKA VEGETA – HYPO NÖ 30:31 (14:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 400.  Suci Saša Pandžić i Boris Šatordžija (BiH).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (3+3), Jelčić (10+-), Kapitanović (-); Ž. Čović 2, Pongrac 1, S. Šenvald, Božić, D. Kalaus, Gaće, Damnjanović 11(4), Milanović Litre 6, Vidak, Tatari 5, Horvat, Pušić-Koroljević 1, Bulath 3(1). TRENER: Neven Hrupec.

HYPO: Arenhart (7+0), Blažek (1-+); Do Nascimento 5, Aćimović 1, De Souza 8(1), De Moura 1, Temes 2(1), Mauler 2, Da Silva 3, Kaiser, Wess, Diniz 4, Rodrigues 2, Cavaleiro 2. TRENER: Andras Nemeth.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(5), Hypo 6(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (S. Šenvald, Damnjanović, Milanović Litre, Tatari), Hypo 12 minuta (Aćimović 2+2+2. diskv. u 27. minuti, Cavaleiro 2+2, Diniz 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Karol De Souza (Hypo Nö).

Najboljom igračicom proglašena je Nina Wörz iz Krim Mercatora, najbolji strijelac je Sussan Müller (29 golova) također iz Krim Mercatora, a najboljim golmanom Clara Woltering iz Budućnosti.

 

KRIM MERCATOR SVLADAO BUDUĆNOST 28:25

Krim Mercator - Budućnost // Foto Ivo Čičin-Mašansker

Krim Mercator osvojit će koprivnički turnir, kažemo osvojiti, jer slijedi službeno proglašenje na kraju turnira. U utakmici za 1. mjesto Krim je nadjačao Budućnost, koja nema ipak dovoljno snage za tri utakmice u tri dana. Najviše se to osjetilo na reprezentativkama. Primjerice, Marina Vukčević prije podne branila je odličlno, a popodne je skupila jedva četiri obrane. A morala je stati na gol, jer je nakon, također četiri obrane, Clara Woltering ozlijeđena i umor je učinio svoje.

No, ne samo umor kod Crnogorki, već i izvanredna forma Njemice Susan Müller, koja je dala 12 golova, na cijelom turniru 29, najviše. Uz to i Grubišić je s osam obrana postala golmanica s najviše obrana na turniru (26), ispred Woltering (23), ali Clara je branila utakmicu i četvrt.

Malo nade za Budućnost bilo je pred kraj susreta. Približila se i na dva gola manjka, ali Krimove igračice Müller, Barbara Lazović i Wörz zabijale su s lakoćom.

Krim Mercator - Budućnost // FGoto ivo Čičin-Mašansker7. MEMORIJALNI TURNIR JOSIP SAMARŽIJA BEPO, 3. KOLO, 1. UTAKMICA

KRIM MERCATOR – BUDUĆNOST 28:25 (14:12)

KRIM MERCATOR: Grubišić (7), Stefanišin (3); Piedade 3, Wörz 5, Mavsar, Bodnjeva, B. Lazović 6, Zulić, Müller 12(1), Janković, Gregorc, Krpež, Vergeljuk 1, Zrnec 1, Potisek. TRENER: Tone Tiselj.

BUDUĆNOST: Woltering (4), Vukčević (5); Miljanić 3, Trifunović, Mendy, Živković 5(3), Bulatović 3, Nikolić, Gjorgijevska 3, Mehmedović 6, Pavičević, Knežević 3, S. Lazović 2. TRENER: Dragan Adžić.

SEDMERCI: Krim Mercator 1(1), Budućnost 3(3).

ISKLJUČENJA: Krim Mercator 8 minuta (Piedade, Wörz, Gregorc, Krpež), Budućnost 2 minute (Bulatović).

IGRAČICA UTAKMICE: Sussan Müller (Krim Mercator).

U UZVRATU POBIJEDIO HYPO II

Foto Robert ŠoštarićU uzvratnoj prijateljskoj utakmici u sklopu Memorijalnog turnira Josipa Samaržije Bepa bolje su od mladih podravkašica bile igračice drugog sastava austrijskog Hypa.

Drugog dana, Linice su igrake u bitno izmijenjenom sastavu, bez četiri igračice koje su uvrštene u sastav prve ekipe. U igri gol za gol, tijekom drugog poluvremena imale su prednost od +3 gola (20:17). Nažalost, prednost su uspjele zadržati samo do zadnje četvrtine utakmice i rezultata 21:20.

Česta isključenja u drugom dijelu utakmice (čak 10 minuta), na kraju je iskoristila gostujuća ekipa i odnosi pobjedu od dva gola.

Dvije slične rukometne škole, a ukupno gledajući, bolji su dojam ostavile Linice. Posebno se istakla vratarka naših korijena u redovima gošći B. Topić, koja je odlično branila u obje utakmice. (B. Krajačić) 

PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA UTAKMICA

PODRAVKA LINO – HYPO NÖ II 24:26 (11:11)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 50. Suci: Blesić i Presek (Koprivnica).

PODRAVKA LINO: Krmpotić; Mikolčić 3, Tvorić 4(1), Slivar, Pejak, Bogdanović, Polančec, Zagorščak 1, L. Kalaus 1, Dušak 10(5), M. Oremović 2, Maljak 1, A. Oremović 1, Široki 1. TRENER: Branko Krajačić.

HYPO NÖ II: Stani, B. Topić; Huber, Reinecker, M. Topić 5, Magloth, Krasniqi 4, Kovacs 12(8), Wustinger 1, Pocsh 2, Simaković, Knoppel, Wess 2, Krasić. TRENER: Ferencs Kovacs.

SEDMERCI: Podravka Lino 7(6), Hypo II 9(8).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 12 min. (Zagorščak 2+2+2, Tvorić, L. Kalaus, Dušak), Hypo II 2 min. (Magloth, Krasić).