S utakmica Podravka Vegeta - Zaječar u Opuzenu // snimio Ivo Čičin-MašanskerSpomen turnir u Metkoviću i Opuzenu počeo je blagim iznenađenjem. U izuzetno lošoj igri u obrani i u napadu Podravka Vegeta bila je ravnopravna sa Zaječarom do 45. minute (20:20), a onda su, uz sve ostale ranije, zaredale kardinalne greške u minutama kada se stvara rezultat ili se gubi utakmica. Promašeni sedmerci, loša pucanja, slaba obrana o – izgubilo se. Zaječar je zasluženo pobijedio 24:28 (12:12).

Veliki problem je, statistički, bio u vanjskoj liniji, gdje se od igračica Damnjanović (3) i Horvat (3/1) nije vidjela ni pucačka vještina, ni pucačka hrabrost. Trpanje lopte na crtu, gdje je Milanović Litre zarađivala semderce ili zabijala, bespomoćna Tatari, gubljenje lopte, pucanje mimo gola, sve je to ”već viđeno”. Nabrojili smo više od 20 promašaja, grešaka, pogrešnih dodavanja vanjskih igračica. Kožnjak ”ni na nebu, ni na zemlji”, nije mogla odmijeniti Damnjanović, koja već dvije utakmice igra preplašeno i sasvim neopasno. Pa onda nemaš lijevo nikoga. Dodavačice. Opći oprost mogu dobiti samo Milanović Litre, Pušić-Koroljević, pa i Jelčić i – Pongrac (ušla na minuti, zabila gol).

Zaječar ima obnovljenu ekipu (devet je novih igračica), ali nisu to igračice svjetske klase. I one griješe, ali manje. No, znaju iskoristiti tuđe greške. Odlična je nova golmanica Rumunjka Pislaru, nije fascinirala poznata Španjolka Mangue, iako je odlično surađivala s pivotikinjama Pop Lazić i Nikolić, a Hrvatice Peraica i Jukopila zabile su po dva gola.

Obrana Podravke Vegete // snimio Ivo Čičin-MašanskerDrugo iznenađenje bila je pobjeda Makedonki, Metalurga, u Metkoviću nad Krim Mercatorom 33:31. Tako se Budućnosti smješi 1. mjesto u grupi, a Metalurgu drugo. Ako se ne dogodi ništa revolucionarno na večerašnjim utakmicama, onda bi se u polufinalu mogli sastati Budućnost – Podravka Vegeta i Zaječar – Metalurg. No, pričekajmo da dnevna temperatura padne, možda navečer s hladnijim glavama dođu svježije igre. I možda bolji suci, jer boljka je većine hrvatskih sudaca na vrijeme prekinuti pasivnu igru. Možda neće izvlačiti sedmerca nad Milanović Litre na devet metara, a možda neće prekidati akcije kad je igračica u skoku i u poziciji za gol. Možda je ipak najbolje da se igračice pusti da budu u prvom planu. Tada se može govoriti o dobrom suđenju.

UTAKMICA 1. KOLA B GRUPE SPOMEN TURNIRA U METKOVIĆU

PODRAVKA VEGETA – ZAJEČAR 24:28 (12:12)

OPUZEN – Gradska dvorana: Gledatelja: 100. Suci: Dalibor Jurlinović (Zadar) i marko Mrvica (Biograd).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (2+0), Jelčić 6+0), Kapitanović (-); Čović, Kožnjak, Pongrac 1, Petković 1, Gaće 4, Damnjanović 3, Milanović Litre 3, Dragišić, Vidak, Havić, Tatri 5, Horvat 3(1), Pušić-Koroljević 4(2). TRENER: Neven Hrupec.

ZAJEČAR: Mišković (-+1), Pislaru (12+0); Matić, Peraica 2, Jukopila 2, Bartošić 3, Erić 6(2), Vrdoljak, Vučković 3(1), Nikolić 3, Georgijev, Nišavić, Pop Lazić 4, Moise, Milanović 2, Mangue 3. TRENER: Dragan Markov.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(3), Zaječar 4(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 minute (Havić), Zaječar 4 minute (Erić, Nikolić).

IGRAČICA UTAKMICE: Tereza Ludmila Pislaru (Zaječar).

REZULTATI 1. KOLA

A GRUPA – METKOVIĆ: Krim Mercator – Metalurg 31:33 (16:17), Budućnost – Katarina 34:16 (16:5).

Poredak: 1. Budućnost 2 (+18), 2. Metalurg 2 (+2), 3. Krim Mercator 0 (-2), 4. Katarina 0 (-18).

Parovi 2. kola u petak, 26. kolovoza), u 18,30 Metalurg – Katarina, u 20,30 Budućnost – Krim Mercator.

B GRUPA – OPUZEN: Dalmatinka – DVSC Forum 16:36 (8:18), Podravka Vegeta – Zaječar 24:28 (12:12).

Poredak: 1. DVSC Forum 2 (+16), 2. Zaječar 2 (+4), 3. Podravka Vegeta 0 (-4), 4. Dalmatinka 0 (-16).

Parovi 2. kola u petak, 26. kolovoza, u 18,30 DVSC Forum – Zaječar, u 20,30 sati Dalmatinka – Podravka Vegeta.