U prostorijama Hrvatskog rukometnog saveza održana je zajednička  konferencija za medije izbornika ženske i muške seniorske reprezentacije uoči susreta s Njemačkom u Zagrebu i Hannoveru.

Naime, kao što je poznato hrvatski i njemački rukometni savez dogovorili su se da u EHF tjednu organiziraju prijateljske susreta obje reprezentacije. Najprije će se igrati u zagrebačkoj Areni 23. listopada i to rukometašice u 17:00 sati, a rukometaši u 19:30 sati. Tri dana kasnije slijedi uzvrat u Hannoveru, a raspored je sljedeći: u 14:30 rukometaši, a u 17:30 na redu su rukometašice.

Tim povodom oba hrvatska izbornika održala su konferenciju za medije, na kojima su priopćili popise igračica i igrača, ali govorili o akcijama koje slijede. Izbornik Lino Červar o Europskom prvenstvu u Austriji, Norveškoj i Švedskoj, a Nenad Šoštarić o nastavku kvalifikacija za EURO 2020. koje će zajednički organizirati Danska i Norveška.

Nenad Šoštarić,izbornik ženske seniorske reprezentacije:
„Ima dosta promjena u odnosu na zadnje okupljanje. Neke su rukometašice ozlijeđene, neke su tražile poštedu. Nama je to dobra prilika da vidimo koliko mogu one koje igraju hrvatsku rukometnu ligu, stalno su tu negdje na popisu ,ali su malo igrale. Njemačka je jedna od najboljih svjetskih reprezentacija. Bit će to dobra provjera u svakom slučaju. Nama je zadovoljstvo da konačno nastupimo u Areni i pred prepunom dvoranom u Hannover. Ovo je reprezentacija u stvaranju i moramo joj dati kredit.“

Evo popisa ženske reprezentacije:
1. Tea Pijević – Lokomotiva
2. Magdalena Ećimović – Podravka Vegeta
3. Lucija Bešen – Sesvete Agroproteinka
4. Paula Posavec – Lokomotiva
5. Korina Karlovčan – Podravka Vegeta
6. Tena Japundža – Lokomotiva
7. Ana Debelić – Podravka Vegeta
8. Ines Domjan – Koka
9. Sara Šenvald – Lokomotiva
10. Marina Glavan – Lokomotiva
11. Dora Lacković – Osijek
12. Selena Milošević – Podravka Vegeta
13. Stela Posavec – Lokomotiva
14. Dejana Milosavljević – Podravka Vegeta
15. Dora Kalaus – Lokomotiva
16. Lea Franušić – Podravka Vegeta
17. Kristina Prkačin – Lokomotiva
18. Katarina Mrazović – Koka
19. Lea Vukojević – Zrinski

Pričuvne igračice:
1. Mara Budić – Dugo Selo
2. Andrea Šimara – Lokomotiva
3. Nataša Miočinović – Umag
4. Josipa Kašelj – Lokomotiva
5. Josipa Mamić – Bjelovar

Stručni stožer:
Nenad Šoštarić – Izbornik
Snježana  Petika – Trener
Matija Bilušić – Trener vratarki
Vesna Hodić  – Fizioterapeut
Goran Krušelj –  Fizioterapeut
Ljerka Vresk  – Tehnička tajnica
Domagoj Gajski  – Doktor

Na popisu izbornika Šoštarića našlo se šest igračica Podravka Vegete, a u stručnom stožeru su Snježana Petika kao trenerica i Ljerka Vresk u ulozi tehničke tajnice. Obje reprezentacije okupit će se u Zagrebu 21. listopada.

Fotografija: HRS