Prvakinje-Hrvatske-Podravka-Vegeta-2016 // Foto Ivo Čičin-MašanskerMinimalnim porazom od Zameta u Rijeci od 26:25 (13:12) u susretuzadnjeg kola 1. HRL Podravka Vegeta završpila je prvenstvenu sezonu na mjestu prvakinja Hrvatske. Poraz u Rijeci neće ostaviti traga, ali niz je okolnosti da je to tako. U svakom slučaju, uz objektivne stvari (ozljede, oporavci, neigranje Milošević), ima materijala i za popravak.

Nakon utakmice predsjednik Hrvatskog rukometnog savezaTomislav Grahovac predao je koprivničkim prvakinjama pehar u stalno vlasništvo i prijelazni pehar, koji je zapravo nakon dana putovanja vraćen doma. Medalje su podijelili Tomislav Grahovac i član Upravnog odbora HRS-a Darko Dunato.

Džono-Grahovac-Dunato // Foto Ivo Čičin-MašanskerO utakmici. Zamet je poveo s 2:0, a dobar dio 1. poluvremena ravnotežu ili prevagu donosila je Marijeta Vidak kod Podravke Vegete – golovi 6(3). Puno se promašivalo, pogađalo okvire gola, Kapitanović nije išlo, Ćamila Mičijević nanizala je seriju (ukupno u 1. poluvremenu 5 golova) i rezultat poluvremena bio je vodstvo Zameta 13:12.

Pehar-Mrdjen-i-Miloševic // Foto Ivo Čičin-MašanskerU drugom poluvremenu Zamet se opet nametnuo, Podravka približila, povela, i na kraju u igri gol za gol (drugo poluvrijeme bilo je 13:13) morala priznati sretnijem partneru da se bolje snašao. Mičijević je predvodila ekipu domaćina, a u zadnjim minutama odlučile su i obrane Šegote te golovi Milosavljević.

Zamet---Podravka- // Foto Ivo Čičin-MašanskerKod Podravke Vegete Marijeta Vidak s 11 golova nije bila dovoljna. Manjakli su golovi iz vana, previše je bilo nasrtanja na liniju šest metara, a to je završavalo ili prekršajima ili kontraprekršajima. Iz toga je proizlazilo i dosta prekida zbog snažnijih faulova.

No, ne treba plakti. jest, sezona je pri kraju, svima je teško, ali još je kup pred nama, pa treba izdržati i ponosne glave izaći iz sezone.

A za osvojeno prvenstvo velike čestiteke.Nije bilo lako, ali – pehari su naši!

Zamet---Podravka-// Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 26. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

ZAMET – PODRAVKA VEGET26:25 (13:12)

RIJEKA – Dvorana Centar Zamet. Gledatelja: 100. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (obojica Zagreb). Nadzornik HRS-a: Dražen Bajt (Dugo Selo).

ZAMET: Toskić (-), Strukar (8+0), Šegota (6+0); Paurević, Plahinek 3, Karlić, Židek, Miočinović 1, Tabar 3, Milosavljević 6, Toto, Bunić 2, Jelenović, Bukvić 1(1), Mičijević 8, Gugić 3(2). TRENERICA: Adrijana Prosenjak.

PODRAVKA VEGETA: Jukić 8 (2+0), Kapitanović (6+0), Milenković (1+0); Nikšić 3, Dežić, Karlovčan, S. Šenvald, Krsnik 3, Džono 2, Nemaškalo 2, Papac, I. Mrđen 1, Dragišić 3, Vidak 11(4), Pavlović, Franković. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Zamet 4(3), Podravka Vegeta 5(4).

ISKLJUČENJA: Zamet 6 minuta (Plahinek, Tabar, Mičijević) , Podravka Vegeta 8 minuta (Franković 2+2, Džono, I. Mrđen, Vidak).

IGRAČICA UTAKMICE: Ćamila Mičijević (Zamet).