S utakmice // Foto Jakub Gucma, www.eurohandballpoland.plU zadnjoj utakmici Europskog prvenstva za kadetkinje održanog u Poljskoj u Gdinji, Norveška je pobijedila Hrvatsku 27:28, nakon što su naše kadetkinje u prvom poluvremenu vodile 13:11. Tako je Norveška zauzela 7. mjesto, a Hrvatska osmo. Ovo je uspjeh, a taj plasman omogućio je i sudjelovanje na idućem Svjetskom prvenstvu. Dora Kalaus postigla je 9 golova i prije finalne utakmice bila je druga na listi strijelaca s 50 golova.

Trener Branko Šebek komentirao je ovaj susret, drugi s Norvežankama na ovom prvenstvu, ovako:
– Bila je to utakmica dvije ekipe slične kvalitete koje igraju na istoj razini. Norveške igračice imale su više strpljenja, bile su smirenije i na kraju sretnije. Znali smo da će biti teško, kao i u našem prvom susretu na prvenstvu. Dobro smo se pripremili, ali Norveška je u nastavku pokazala bolju kvalitetu. Čestitam igračicama na sjajnoj borbi, i jako nam je žao što nismo pobjedom zaključili natjecanje.
Hrvatska u drugom dijelu natjecanja nije postigla pobjedu, ali to ne umanjuje uspjeh ovog naraštaja, ali ukazuje i na to što se može postići dobrim klupskim radom, odnosno brigom o podmlatku. Jer, ne zaboravimo, te djevojke imaju tek 17 godina.
Podravkine igračice od utorka na raspolaganju su svojim trenerima: Šenvald u Podravki Vegeti, Krmpotić i Zagorščak Podravki Lino, a sestre Dora i Larissa Kalaus na posudbi u Koki.

UTAKMICA ZA 7. MJESTO NA EP KADETKINJA
HRVATSKA – NORVEŠKA 27:28 (13:11)
GDYNIA – Sportska dvorana Widowiskowa. Gledatelja 200. Sutkinje: Jelena Vujačić i Anđelina Kazanegra (Crna Gora).
HRVATSKA: Krmpotić, Sertić, Hren; Zadravec 3, P. Posavec 3, S. Posavec 2, Galetić, Šenvald 5, Mikolić 4, Vlašić, D. Kalaus 9, Zagorščak 1, L. Kalaus, Prevendar, Mamić, Klarić. IZBORNICA: Lidija Bojić-Ćaćić.
NORVEŠKA: Lerstad, Gabrielsen, Raasok; Hjertner 4, Hoegdahl, Fauske 9, Hovden, Skrbo 1, Haugstvedt 2, Toft, Hernes 4, Aho, Bergset 6, Jamtfall 1, Nordlid, Halvorsen 1. IZBORNIK: Daniel Birkelund.
SEDMERCI: Hrvatska 3(3), Norveška 3(2).
ISKLJUČENJA: Hrvatska 0 minuta, Norveška 2 minute (Skrbo).

S utakmice // Foto Jakub Gucma, www.eurohandballpoland.plRezultati finalnih utakmica za poredak
Za 1/2. mjesto Švedska – Rusija 26:24
Za 3/4. mjesto Danska – Portugal 42:28
Za 5/6. mjesto Rumunjska – Crna Gora 24:26
Za 7/8. mjesto Hrvatska – Norveška 27:28
Za 9/10. mjesto Mađarska – Njemačka 26:19
Za 11/12. mjesto Francuska – Nizozemska 26:24
Za 13/14. mjesto Španjolska – Češka 23:21
Za 15/16. mjesto Slovačka – Poljska 24:26

Konačni poredak
1. Švedska
2. Rusija
3. Danska
4. Portugal
5. Crna Gora
6. Rumunjska
7. Norveška
8. Hrvatska
9. Mađarska
10. Njemačka
11. Francuska
12. Nizozemska
13. Španjolska
14. Češka
15. Poljska
16. Slovačka