Nakon pobjede u polufinalu // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta igrat će u finalu Hrvatskoga rukometnog kupa s Lokomotivom, koja je u polufinalu pobijedila Zamet. 27:23 (14:10). Finale je na rasporedu u subotu u 18,15 sati uz HTV2 prijenos. Podravka Vegeta pobijedila je ekipu Umaga s 32:18 (16:6).

Podravka-Vegeta---Umag-// Foto Ivo Čičin-MašanskerTrener Podravke Vegete Goran Mrđen zarana je poslao udarnu snagu na klupu, jer će mu trebati odmorne igračice za finale. No, to nije umanjilo ubojitost Podravkina napada, niti učinkovitost obrane. Milenković je dobro obavila posao u 40 minuta, a vrlo uspješno ju je zamijenila Jukić.

Golovi su padali pretežito sa crte zbog uspješnih prolaza ili kontranapada, a pri tome je raznovrsnot iskazala Nemaškalo: zabijala je s krila, iz sedmerca i iz vana.

Umag je ipak ”srednji sloj” 1. HRL, pa pobjeda Podravke Vegete nikoga nije iznenadila.

Podravka-Vegeta-Umag-// Foto Ivo Čičin-Mašansker

UTAKMICE POLUZAVRŠNICE HRVATSKOGA RUKOMETNOG KUPA

PODRAVKA VEGETA – UMAG 32:18 (16:6)

UMAG – Sportska dvorane Osnovne škole Marija i Lina. Gledatelja: 350. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar), Marko Mrvica (Biograd na moru). Nadzornik HRS-a: Dragutin Modesto (Kanfaran).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (7+1), Kapitanović (-), Milenković (9+1); Čović 4, Nikšić 3, S. Šenvald 2, Živković 4(2), Džono, Nemaškalo 6(1), I. Mrđen, Papac, Dragišić 4, Vidak 4(1), Oremović 1, Maljak, Elez 2(1). TRENER: Goran Mrđen.

UMAG: Pavić (11+0); Renić 2(1), S. Imamović 2, Janković 2, Mataija 1(1), Vidović 2, Jajčević 4, Šito 1(1), Čančar, Havić, kovač, Gašić, A. Imamović 1, Bunić 2(1), Žuliček 1. TRENER: Dragan Rajić).

SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(6), Umag 7(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (I. Mrđen 2+2, S. Šenvald, Čović po 2), Umag 0.

IGRAČICA UTAKMICE: Ekatarina Nemaškalo (Podravka Vegeta).

Podravka-Vegeta-Umag // Foto Ivo Čičin-Mašansker