Podravka - Lokomotiva // Foto HRSRano jutros osvojena su dva boda u utakmici B grupe Završnice prvenstva hrvatske za kadetkinje rođene 2000. i mlađe. Podravka je svladala Lokomotivu sa 16:13 (7:4). U dobroj utakmici najviše su povukle Katarina Borac na golu i Klara Petričević. Poslije podne, u 13 sati, u 3. kolu Podravkine kadetkinje igrat će s Trogirom 58.

IZVJEŠTAJ HRS-a: Rukometašice Podravke dobro su krenule u susret i postavile 2:0. Lokomotiva se borila u napadu pa se na prvi pogodak čekalo do šeste minute kada post od golova prekida Nika Vojnović koja je bila sigurna sa sedam metara. Nastavila je Podravka s novom serijom 3-0 za 5:1, a potom je uslijedila crna rupa na obje strane. Mreže su mirovale pet minuta, a napadi Lokosica i Podravke zaredali su greške. Probudile su se zagrebačke djevojke i pred kraj prvog poluvremena stigle na minus dva (4:6), no Podravkinih +3 po isteku 20. minute osigurava Tena Petika.
Lokomotiva je bolje ušla u nastavak susreta, ponovno stigla na minus dva (8:10) i krenula puno bolje u obrani. Nakon obrane Lorene Orečić, Nika Vajdić zabija za minimalnih 9:10 i tu Podravka zove time-out. Izjednačenje se dogodilo u 33. minuti nakon polukontre Bernarde Mostarić. Podravka se uozbiljila i uz pomoć Katarine Borac na vratima vraća vodstvo na svoju stranu i na kraju upisuje slavlje 16:13. Podravku je do slavlja vodila Tena Petika sa sedam pogodaka, a četiri je dala Klara Petričević. U redovima Lokomotive istaknula se Nika Vojnović s pet golova, a po dva dale su Nika Vajdić i Lara Miholić.

UTAKMICA 2. KOLA B GRUPE ZAVRŠNICE PH ZA KADETKINJE 2000.

PODRAVKA – LOKOMOTIVA 16:13 (7:4)

UMAG – Sportska dvorana Osnovne škole Marija i Lina. Gledatelja: 100. Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag). Nadzornik HRS-a: Anto Josić (Zagreb).

PODRAVKA: Borac, Vrabec, Presek, Vuljak, Popović 1, Sikavica Brkić, Jandrašić, Petričević 4, Franušić 3, Vrabelj, Petika 7(1), Domijan, Baeljak, Kokša, Strahija 1. TRENER: Filip Turk.

LOKOMOTIVA: Češković, Orečić; Udovičić, Mostarlić 1, Vajdić 2, Vojnović 5(3), P. Krezo, Fureš, L. Krezo 1, Banić, Miholić 2, Perenčević, Ivčić, I. Škalić 1, M. Škalić, Bruna Zrnić 1. TRENER: Nikola Škorić.

SEDMERCI: Podravka 1(1), Lokomotiva 3(3).

ISKLJUČENJA: Podravka 8 minuta (Petika 2+2, Brkić, Popović), Lokomotiva 4 minute (Vojnović, Zrnić).

Rezultati B grupe

1. kolo

Lokomotiva – Trogir 58 21:13
Bjelovar – Podravka 14:14

2. kolo

Podravka – Lokomotiva 16:13
12,00 Metković – Bjelovar

3. kolo

13,00 Podravka – Trogir 58
18,00 Lokomotiva – Bjelovar